Uudis

Läti amet: Swedbanki juhtum on vana asi ja panka on juba trahvitud

Swedbanki peakontor StockholmisFoto: REUTERS/Ints Kalnins /Scanpix

Meedias levinud väide, et Swedbanki on kasutatud rahapesuks, on vana juhtum ja panka on selle eest juba trahvitud, ütles Läti finants- ja kapitaliturgude komisjoni (FKTK) juht Pēters Putniņš.

Läti uuriv ajakirjanduse keskus Re:Baltica, mis tegi koostööd Swedbanki juhtumit uurinud Rootsi ringhäälinguga, avalikustas materjalid, mis viitavad, et panga Läti klientide seas on firmasid, millele järelevalveametid peaksid tähelepanu pöörama.

Kõnealused kliendid on riiulifirmad ja ärikliendid, millel ei ole äritegevust ning need liigutasid Swedbanki ja Danske Banki Balti filiaalide vahel vahemikus 2007-2015 vähemalt 5,8 miljardit dollarit.

Putniņš ütles, et FKTK arutab olukorda pangaga, kuid tema teada on “need juhtumid möödanik”.

“FKTK on Swedbanki juba sisekontrolli puudujääkide eest trahvinud ja pank on kõik need probleemid lahendanud. Pealegi on Swedbank sulgenud mitteresidentide kontod. Kui selgub, et osa Danske Banki ressursse on rahapesuga seotud, siis tuleb hinnata, kui palju teisi panku sellega seotud on,” rääkis ta.

Peaminister Krišjānis Kariņš ütles, et Swedbanki kohta käivat teavet tuleb uurida. “Igat kuritegu tuleks uurida, sõltumata sellest, millal see sooritati,” ütles Kariņš.

FKTK trahvis Swedbanki 2016. aastal 1,4 miljoni euroga klientide tehingute ebapiisava kontrollimise eest.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.