Uudis

Lätlaste outlet-ostuküla Eesti konkurendi hiigelplaanidest: nad pole ühegi poega rääkinud

Riia teise ostuküla kontseptsioon.Riga Outlet Village

Augustikuus teatas Läti firma Outletico, et 70 kauplusega outlet-ostuküla Via Jurmala ehitus kulgeb heas tempos ja ostuküla esimene faas saab valmis juba järgmise aasta märtsis. Keskus kerkib mõned kilomeetrid Riiast lääne poole.

Mõned nädalad hiljem selgus, et sarnaseid plaane veab ka Eesti firma Reinvest24 OÜ, kes ehitab Riiast ida poole ostuküla nimega Outlet Village Riga, mille esimene faas avatakse plaani kohaselt 2022. aastal ja kuhu tuleb 120 poodi.

Reinvest24 OÜ tegevjuht Tanel Orro leidis, et konkurentsieelise saavad nad Via Jurmala ees sellega, et neile tulevad kuulsamad poed ja neil on parem asukoht.

Seevastu Outletico juhatuse esimees Viktorija Beatrice Radzeviciene arvab, et Outlet Village Riga plaanid pole realistlikud.

“Rääkisin meie poodidega ja kellelgi polnud aimu, et Outlet Village Riga keskus Riia lähistele tuleb. Selle arendajad pole ühegi meie kauplusega ühendust võtnud, et kas nad oleksid ostuküla avamiseks valmis,” rääkis Radzeviciene.

Radzeviciene sõnul on konkurents tervitatav, kuid Riga Outlet Village projekti peab ta ebausaldusväärseks. “Ka Tallinnasse on varem outlet-külasid üritatud ehitada, aga need projektid kukkusid läbi ja solkisid turu ära,” rääkis ta. “Nüüd on välismaistel brändidel Balti turu osas suured kahtlused.”

Radzeviciene soovitab igal arendajal, kel ostuküla plaanis, rääkida enne potentsiaalsete poodidega, et kas nemad ka projektis osaleksid.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.