Uudis

Leht: Euroopa Keskpank plaanib investorite ootusi ületavat ergutust

RahaFoto: Scanpix

Euroopa Keskpank (ECB) teatab septembris rahapoliitika istungil uuest ergutuspaketist, mis peaks ületama investorite ootused, ütles kõrge keskpanga ametnik väljaandele Wall Street Journal (WSJ).

Soome keskpanga president Olli Rehn ütles, et maailmamajanduse aeglustumise tõttu tuleb ECB välja uue ergutuspaketiga, mis sisaldab “märkimisväärset ja piisavat” võlakirjaostu ja intressimäärade langetamist.

“On oluline, et me tuleks septembris välja märkimisväärse ja mõjuva poliitikapaketiga,” lausus Rehn, kes on osa ECB rahapoliitika nõukogust.

“Kui sa töötad finantsturgudega, on tihti parem teha rohkem kui vähem ja parem omada väga tugevat poliitikameetmete paketti kui peenhäälestada,” lausus ta.

ECB lõpetas viimase võlakirjade kokkuostuprogrammi 2019. aasta algusest.

Eelmisel rahapoliitikaistungil juuli lõpus teatas keskpank, et kaalub uut varaostuprogrammi ja muid võimalusi, et majandust toetada ja inflatsioonieesmärki saavutada.

ECB rahapoliitika üks eesmärk on hoida inflatsioon tasemel, mis on 2 protsendi lähedal, ent jääb sellest piirist allapoole. Juulis aeglustus euroala inflatsioon 0,2 protsendipunkti 1,1 protsendile.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses