Leidsid vahendusportaalist eriti soodsad lennukipiletid? Tegelikult võid rahast hoopis ilma jääda

Lennuplaan Tallinnas enne koroonaaega. Praegu on väljumisi märksa vähem – käigus on üheksa otseliiniPM/Scanpix Baltics

Tänapäeval on populaarne endale lennukipiletid soetada igasugustest vahendusportaalidest või otsingumootoritest, et lõpuks võimalikult hea hind välja pigistada.

Tõsi, vahendusportaalidest võib saada mõnekümneeurose hinnavõidu, kuid tegelikult on teatud vahendajatelt piletite ostmine suurem risk, kui seda otse lennufirmade käest.

Esiteks tasub ettevaatlik olla igasuguste lisatasudega. Vahendustasud ja muud kahtlased lisatasud võivad teha pileti hinna lõpuks kallima, kui seda oleks otse lennufirmalt ostes.

Samuti pakuvad paljud vahendusportaalid pileti ostmisel erinevaid pakette, millest kõige odavam (millega siis hinnavõidu saab) on tavaliselt ka kõige riskantsem. Seega, kui oled valinud kõige odavama paketi, siis probleemide korral nagu lennu tühistamine aetakse “asi korda” vaid küllaltki kopsaka lisatasu eest.

Teine kavalus, millega vahendusportaalid tihtipeale silma jäävad on see, et raha võetakse piletite ostmisel kontolt maha, kuid tegelikult ei ole pileteid veel broneeritud. Seega võib vahepeal muutuda hind või ei pruugi sa pileteid üldsegi saada.

Ohtralt on olnud ka olukordi, kus tarbijale ei saadeta esimese hooga ka raha tagasi ning saidi klienditugi ei vasta või peab telefonitoe järjekorras ootamise eest veel raha maksma.

Kindlasti tuleb ka vahendusportaalides see üle vaadata, kas vahendaja pakub 24 tunni jooksul lisatasudeta lennupileti tühistamist. Paljud ettevõtted nöörivad ka selle läbi kliente.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.