Uudis

LHV hakkab kindlustust pakkuma, partneriks võetakse Euronics

Foto: Egert Kamenik

LHV andis börsile teada, et plaanib kahasse Euronicsi elektroonikapoodide ketiga luua uue kahjukindlustusseltsi LHV Kindlustus.

Uuest firmast hakkaks LHV-le kuuluma 65 protsenti ning Euronicsile 35 protsenti.

Äri siiski veel kohe käima ei lähe, kuna enne on vaja saada luba konkurentsiametilt, sõlmida leping aktsionäride vahel, asutada ettevõte ning saada finantsinspektsioonilt luba. Protsessi pikkuseks on LHV plaaninud umbes aasta.

Tuleb nii liiklus- kui kodukindlustus

LHV Kindlustus planeerib keskenduda Eesti turule. Kindlustusseltsi klientideks on eelkõige LHV Panga ja Euronicsi kliendid, vähemal määral ka teised.

Kindlustustoodetest keskendutakse jaeklientide toodetele, mis moodustavad enamuse Eesti kindlustusturust. Peamisteks kindlustustoodeteks LHV Panga klientidele on kasko-, liiklus- ja kodukindlustus, vähemalt määral väikese ja keskmise suurusega ettevõtete varakindlustus ning muud kindlustusliigid. Peamisteks kindlustustoodeteks Euronicsi klientidele on lisagarantii- ja ostukindlustus.

Kindlustusseltsi müügikanalitena on plaanis kasutada näiteks LHV Panga krediiditoodete kliendihaldureid ja e-kanaleid, Euronicsi kaupluste kliendikonsultante, kindlustusseltsi kliendihaldureid kui ka teisi kindlustusmaaklereid ja -vahendajad.

Kui panganduses on viimastel aastatel hakanud välispankade asemel aktiivsemalt tegutsema kohalikud pangad, siis kindlustusturul ei ole sellist muutust veel toimunud, nentis LHV börsiteates. Enamik kindlustusturust kuulub välisseltsidele.

Hiljuti andis oma plaanidest teada ka teine Eesti kindlustusalane ettevõtmine – ühistulist kindlustust pakkuda tahtev ÜKS.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.