Uudis

LHV hoiatab LHV nimel saadetud õngitsuskirjade eest

Foto: Egert Kamenik

LHV hoiatab kliente petturite poolt LHV Panga nimel saadetud õngitsuskirjade eest – pank palub petukirju mitte avada ja linkidel mitte klikkida ning kindlasti ei tohiks sisestada oma andmeid kirjas lingitud veebilehele.

Kolmapäeval on edastatud LHV panga klientidele õngitsuskirju pealkirjaga „FW: Teil on võrgus kaks dokumenti“, mis meelitavad kirjasaajaid klikkima kaasasoleval veebilingil. Lingi taga peitub ilmselgete võltsimistunnustega LHV internetipanka meenutav lehekülg, mis üritab klientidelt välja meelitada nende kasutajatunnuseid ja Smart-ID PIN-koode.

“Soovitame klientidel hoiduda selliste linkide avamisest ning kiri kustutada. Palume internetipanka sisse logides alati veenduda, et tegemist on ametliku pangakanaliga. Sellele viitab korrektne veebilehe aadress, toimivate linkidega ja korrektne lehekülg, veebilehitseja aadressireal nn roheline tabalukk. Internetipanka sisenemisel ei tohiks kunagi sisestada PIN2 koodi, mis on mõeldud vaid tehingute ja lepingute allkirjastamiseks,” märkis LHV Pank.

Saades pangalt kirja, tuleks veenduda ka saatja õigsuses. LHV saadab kirju lhv.ee-lõpulistelt aadressidelt, LHV-le omase sõnastuse ja formaadiga.

Klientidel, kes on sattunud pettuse ohvriks ja sisestanud oma andmeid võltslehele, palub pank pöörduda LHV klienditoe aadressil info@lhv.ee.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.