Uudis

LHV ja Swedbank annavad ettevõtluskonto omanikule lihtsamalt laenu

Ehkki intressimäärad on üldiselt madalad, ei suuda Eesti väike konkurents neid Euroopaga samal tasemel hoida.

Selgub, et lisaks lihtsamale ettevõtlusele võib ettevõtluskonto aidata laenu taotlemisel, vähemalt kahest pangast. Swedbanki ja LHV esindajate sõnul võtavad nad laenutaotluse puhul arvesse ettevõtluskonto kaudu teenitud tulu. SEB seda teha ei plaani.

LHV kommunikatsioonijuhi Priit Rumi kinnitusel võtab pank maksevõime arvutamisel arvesse ettevõtluskontole laekunud tulu. Analüüsitakse kuue kuu konto väljavõtet, et hinnata laekumiste stabiilsust ja vajadusel korrigeeritakse summat koefitsendiga.

Sama avatud on ka Swedbank. Panga eluasemelaenude valdkonnajuht Anne Pärgma märgib ära, et kui ettevõtluskontole laekuv tulu on arvestatav ja see on regulaarne (nt renditulu või tulu täiendavast ettevõtlustegevusest), siis kliendi sissetulekuid analüüsides arvestab pank ka ettevõtluskontole laekuva tuluga.

“Kui tegemist on üksikute maksetega või hooajalise lisatuluga, siis arvestatakse lisasissetulekut pigem kui täiendavat positiivset asjaolu,” ütles Pärgma.

Kolmest küsitletud pangast andis negatiivse vastuse vaid SEB, mille kommunikatsioonijuht Evelin Allas ütles lakooniliselt, et nende pank ettevõtluskontode põhjal sissetuleku suurust ei määra.

Samas tõi ta välja, et FIE-de puhul võetakse sissetuleku analüüsimise aluseks eelmiste aastate kinnitatud tuludeklaratsioonide e-vormid. Tegelikult FIE-d asjasse ei puutu. Nimelt ei ole ettevõtluskontol mingit pistmist seniste ettevõtlusvormidega, olgu selleks FIE, OÜ või AS. Ka ei pea ettevõtluskonto omanik ühtegi e-vormi ega tuludeklaratsiooni täitma.

Loe ka:

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.