Uudis

LHV kliendid on SMS-õngitsusega kaotatud raha tagasi saanud

LHV panga logoFoto: Egert Kamenik

LHV panga sõnul langesid panga kliendid möödunud reedel ringelnud SMS-õngitsusrünnaku ohvriks ning kandsid reaalseid rahalisi kahjusid.

Panga kommunikatsioonijuhi sõnul märkas pank ise kahtlaseid tehinguid ning tehingud vaidlustati. Suur osa kurjategijate poolt ülekantud rahast on tänaseks klientidele tagastatud.

LHV kommunikatsioonijuhi Priit Rumi sõnul on selliste õngitsusrünnakutega võimalik makse vaidlustada ja saaja-pangalt raha tagasi küsida ning seda ka praeguses olukorras tehti.

“Palju oleneb operatiivsusest ehk kui kiiresti õnnestub vaidlustus esitada ning saaja-panga nõusolekust. Antud näitel ei olnud kliendil endal vaja avaldust vaidlustuseks esitada, saime seda teha kiiresti tema eest. Suhtlesime pankadega, kuhu raha liikus. Tänaseks on suur osa rahast tagasi saadud,” ütles Rum.

Kommunikatsioonijuht rõhutas, et õngitsusrünnaku ohvriks langedes ja PIN-koode tähelepanematult sisestades riskivad inimesed siiski reaalselt raha kaotamisega, kuna olles tehingud tugeva autentimisvahendiga kinnitanud vastutab juriidiliselt tehingu eest klient.

“Muidugi aitame me pangana klientidel raha tagasi taotleda ja tehinguid vaidlustada,” lisas Rum.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.