Uudis

LHV paneb Suurbritannias püsti päris oma panga. Äri kasvab korralikult

LHV peakontor Tallinnas.Foto: Scanpix

Kui seni on LHV tegelenud Ühendkuningriigis Eesti panga filiaalina, siis nüüd on firma otsustanud kurssi muuta ning panna püsti päris uue panga.

Brittidele pakub LHV üsna samasuguseid teenuseid nagu Eestis. Ühendkuningriiki läks pank toona 2018. aastal – toona oli siht paista silma fintech-idufirmade ja muude finantsvahendajate seas.

Praeguseks on plaan hästi käima läinud. Praeguseks on LHV-l ligikaudu 130 maksevahendajast klienti, kellel on omakorda rohkem kui 10 miljonit lõppklienti üle maailma. Nende seas on näitkes TransferWise, Coinbase, Trustly, Paysafe, Airwallex ja TransferGo.

Maksevahendajatest klientidele pakub LHV peamiselt arveldusteenuseid nagu kontod, maksed, kaardimaksete vastuvõtmine, valuutade konverteerimine ja muud sarnased teenused.

Kuna LHV on nii euro- kui naelamaksete süsteemide otseliige, saab pank pakkuda klientidele reaalajas makseid mõlemas Euroopa olulises valuuta. Seda teeb pank peamiselt pangaliidese LHV Connect kaudu.

Maksevahendajatest kliendid teevad üle 13 miljoni makse aastas ja nende kontojääk on üle 500 miljoni euro. Teenustelt teenib LHV ligikaudu 7 miljonit eurot teenustasutulusid aastas ja värskelt uuendatud finantsplaani järgi toob ssee äri tänavu ligikaudu 4,8 miljonit eurot puhaskasumit.

Suurbritannias tuleb eraldi pank,

Nüüd on LHV otsustanud alustada panga loomist Ühendkuningriigis, et selgelt eraldada LHV äri Eestis ja Suurbritannias. Seni on sealne äri käinud Eesti panga filiaalina.

Äritegevuste eraldamine võimaldab paremini vastata regulatsioonidest ja järelevalvest tulenevatele nõuetele. Eesti LHV Pank keskendub edaspidi Eesti klientide teenindamisele ja loodav pank Ühendkuningriigis rahvusvaheliste maksevahendajate teenindamisele.

“Samuti võimaldab selge eraldamine tuua paremini esile loodava panga tulemusi ja väärtust investorite jaoks,” lubab ettevõte.

Pank asutatakse Ühendkuningriigis LHV tütarettevõttena. Juriidiline keha asutatakse lähiajal, sellele järgneb ettevõtte mehitamine, kapitaliseerimine ja krediidiasutuse tegevusloa taotlemine järgmisel aastal.

Põhjust Suurbritannia ärile fookust panna ilmselt on – praegu teenib sealne äri umbes 800 000 eurot kuus ning aastaga on see näitaja kasvanud umbes kaks korda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.