Uudis

Lidl jõuab Pärnusse juba pooleteise aasta pärast

Joonis tulevasest Pärnu Lidlist.OÜ ROK-Projekt

Pärnu linnavalitsus otsustas välja anda ehitusloa Riia mnt 106 kinnistule Lidli kaupluse ehitamiseks, nii kauplus kui Suur-Jõe tänavat Papiniidu tänavaga ühendav tänavalõik on kavas valmis saada hiljemalt 2021. aasta 1. juuliks.

Riia maantee ja Papiniidu ristmikust paar maja kesklinna poole jääval kinnistul (selle tunneb ära Toru-Jüri kaupluse järgi) on kavas senised hooned lammutada ning ehitada nende asemele kauplus ja parkla, teatas Pärnu linnavalitsus.

Riia maantee pool kahe- ja tagantpoolt ühekorruseline kauplus rajatakse kinnistu kesklinnapoolsele küljele, parkla Riia maantee ja Papiniidu ristmiku poolsele küljele. Kokku on kaupluse juures parkimiskohti 148.

Raeküla poolt tulles hakkaks kaupluse juurde pääsema parempöördega. Kesklinnast tulijaile ja kaubaautodele on plaanis välja ehitada Suur-Jõe tänava ühendus Papiniidu tänavaga, et Mere puiestee ristmikult või Papiniidu tänavalt Suur-Jõesse keerates kaupluse parklani sõita.

Tänavalõigu ehitamiseks on linnavalitsus ja Lidl Eesti OÜ sõlminud halduslepingu, mille järgi maksab linn tulevasest tänavalõigust kolmandiku ja ettevõte kaks kolmandikku. Lepingu järgi tuleb tänavalõik rajada hiljemalt 2021. aasta 1. juuliks, selle ehitamata jätmisel pole võimalik kaubandushoonet kasutada.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.