Uudis

Ligi Martin Helmest: meie väike Putin arvab, et partei tahe on seadusest kõrgem

Jürgen Ligi.Foto: Ernests Dinka, Läti seim / Wikimedia Commons

Rahandusminister Martin Helme ütles, et rahapesu vastane võitlus on hakanud takistama ettevõtlust. Reformierakondlasest opositsioonisaadik Jürgen Ligi andis sotsiaalmeedias terava ja kriitilise vastulöögi.

“Meie väike Putin arvab jälle, et partei tahe on seadusest kõrgem. Nüüd siis loob ta muljet, et pangad peaksid kuulama teda, kes ta mitte millegi eest ei vastuta, ja hakkama riskeerima maine, aktsialanguse, trahvide, arvelduste sulgemise, töö kaotamise või kinni panekuga,” kirjutas Ligi Facebookis.

See kõik tema sõnul juba toimub, sest rahvusvahelised regulatsioonid on läinud kiiresti vastikumaks. Keegi ei saa olla kindel üle kantavate miljardite laitmatuses, mistõttu paratamatult välditakse kliente, kelle laitmatus pole tõestatud.

“Rahandusministri asi pole siin kamandada, tal puudub õigus pankade tegevusse sekkuda ja neid riskeerima panna, vaid pakkuda välja parem regulatsioon. Pangad ainult rõõmustaksid. Tal pole õigust kamandada ka Finantsinspektsiooni menetlusi,” kirjutas Ligi.

“Eelkäijat, meenutan, on me Putin määrinud hoopis süüdistustega rahapesu eest, loonud muljet, nagu saanuks too tõkestada asja, mis rahandusministri pädevuses pole olnud ega isegi kvalifitseerunud rikkumiseks toonaste rahvusvahelise reeglite järgi. Nüüd on mees omast võttest selili, ta on ise seaduse piiri ületavat sekkumist nõudnud ja nõuab nüüd teises suunas ületamist, seaduse mittetäitmist, taas teiste vastutusel. Kummakski pole tal õigust, küll aga on tal kohustus välja tulla paremate reeglitega, nagu tehti enne teda,” teatas Ligi.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.