Uudis

Ligi pooled Eesti pensionärid elavad vaesusriskis

Ehkki kolme Balti riigi vaesusriski tase on erinev, on see siiski EL-i keskmisest kõrgem Foto: Sille Annuk/Postimees/Scanpix

Eesti pensionäride vaesuse risk on Euroopa Liidu kõrgeim, selgub Eurostati värsketest 2017. aasta kohta käivatest andmetest. Eesti on ka üks neljast riigist, kus naispensionäride risk vaesusse sattuda on üle 10 protsendipunkti (19 pp) suurem kui meestel.

Seejuures oli kõikide Balti riikide pensionäride vaesuse risk liidu keskmisest kõrgem. Täpsemalt oli 2017. aasta andmete järgi vaid neli liikmesriiki, kus pensionäride vaesusrisk ületas 30 protsendi piiri.

Eestis oli see osakaal 46 protsendiga kõige kõrgem. Järgnesid Läti 43,7 protsendiga, Leedu 36,7 protsendiga ja Bulgaaria 32,4 protsendiga.

Pensionäride vaesusriski kõrgeimas otsas on Eesti, madalaimas Prantsusmaa. Allikas: Eurostat

Kõige väiksem oli pensionäride vaesuse risk aga Prantusmaal 7 protsendiga, Slovakkias 7,6 protsendiga ja Taanis 8,6 protsendiga.

Kogu Euroopa Liidus oli tunamullu pensionäride vaesusrisk 14,2 protsendi juures. Aasta varem ehk 2016. aastal oli näitaja 13,6 protsendil. Riskimäär on alates 2013. aastast tasapisi iga aastaga kasvanud, toona oli see 12,6 protsendi juures.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.