Uudis

Lihtne, ent riskantne nipp: nii saad välismaalt tellitud pakid postkontori asemel pakiautomaati

Pakid Omniva logistikakeskuses.Postimees/Scanpix

Vahel on lähim postkontor kaugemal kui pakiautomaat ja pealegi, kes ikka järjekorras oma korda oodata viitsib, et pakk kätte saada.

Aliexpressist tellimise puhul on sellele lihtne lahendus: pane tellimuse aadressi ribale Omniva pakiautomaadi nimi ja sihtnumbrisse pakiautomaadi postiindeks. Lisa tellimusele ka oma telefoninumber (seda kindlasti kaks korda, nagu Aliexpress küsib) ja pakk tulebki otse Hiinast su kodu kõrvale pakiautomaati. See pole hetkel kellelgi väljamõeldis, Omnival on üleval ka sellekohane juhend.

Aga mis siis, kui tellida eBayst või Amazonist? Kas saab samuti sama nippi kasutades saadetise pakiautomaati?

Omniva pressiesindaja Mattias Kaivi sõnul on see võimalik, kuid siiski riskantne. “Seda skeemi ei saa veel kahjuks klientidele soovitada,” sõnas ta.

Kui välismaalt tuleval pakil on korrektselt peale märgitud telefoninumber ning kõik vajalikud pakiautomaadiandmed, siis probleeme ei tohiks esineda. Keeruliseks läheb olukord aga siis, kui Amazoni või eBay kaupmees jätab näiteks telefoninumbri pakile lisamata.

“Sel juhul saabub meile pakk, millel on vaid inimese nimi ja pakiautomaadi andmed ning meil puudub võimalus inimesega ühendust võtta. Pakiautomaati saatmiseks on vaja aga ka telefoninumbrit. Siis jääb pakk ootama, et klient meiega ise ühendust võtaks,” rääkis Kaiv.

Kaiv jätkab, et kuna Omnival eraklientide andmebaasi täna veel ei ole ning klientide isikuandmeid ei salvestata, siis ei ole võimalik neil ka pelgalt kliendi nime põhjal tema telefoninumbrit leida ning temaga ühendust võtta. “Tihti arvatakse, et telefoninumber on varem saabunud saadetise korral salvestatud, aga nii see ei ole,” rääkis ta.

Omniva on aga arendamas lahendust, kus klient saaks iga paki puhul valida omale eelistatud kättesaamiskanali, seega tulevikus on ka eBayst ja Amazonist ja mujalt pakiautomaati tellimine veelgi mugavam.

Kaiv märkis, et praegusel juhul võib ka Amazoni ja eBay saadetis pakiautomaati jõuda, aga seda samuti vaid sobivate tingimuste korral: telefoninumber pakil, sobiv suurus ja lähedalasuv pakiautomaat, milles on ruumi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.