Linnamäe ostis Linnamäe lihatööstuse

Linnamäe lihatööstuse toodang.Linnamäe lihatööstus

Hiidettevõtja Margus Linnamäe investeerimisfirma UP Invest omandab täisosaluse ulukilihatooteid valmistavas Linnamäe Lihatööstuses.

Linnamäe Lihatööstuse tegevjuhi Indrek Loorensi sõnul jätkab Linnamäe Lihatööstuse senine juhtkond pärast tehingut ettevõttes tööd ning klientide ja koostööpartnerite jaoks omanikuvahetus suuremaid muudatusi kaasa ei too.

“Linnamäe Lihatööstusel on kindel positsioon nii kodu- kui ka välisturgudel ja jätkame Eestis suurima ulukiliha kokkuostja ja müüjana. Linnamäe Lihatööstuse prioriteediks on jätkuvalt olla parim partner jahimeestele ja pakkuda klientidele kvaliteetseid premium-lihatooteid,” rääkis Loorens.

Tehingu hinda osapooled ei avalda. Tehingule peab heakskiidu andma ka konkurentsiamet.

Linnamäe Lihatööstus alustas tegevust 1987. aastal 1. augustil ning oli üks esimesi erakapitalil loodud lihatööstusi Eestis. Enamik Linnamäe Lihatööstuse toodangust müüakse Eesti turul, samas tegeleb ettevõte ka aktiivselt ekspordiga. Peamisteks välisturgudeks on Soome, Rootsi, Leedu ja Saksamaa.

Linnamäe Lihatööstus on võtnud eesmärgiks edendada ulukiliha tarbimist Eestis, kuna praegu tarbivad eestimaalased ulukiliha elaniku kohta oluliselt vähem kui keskmiselt Euroopas.

Linnamäele kuuluvad läbi UP Investi ka näiteks Apollo kino- ja kauplusekett, meediakontsern Postimees Grupp, KFC ja Vapiano restoranid Eestis, Blenderi kohvikud ning O’Learyse spordirestoranid. Ettevõtja tulusaim äri on aga ravimite hulgimüügiga tegelev Magnum ning apteegikett Apotheka.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.