Uudis

Listeeriaskandaali sattunud M.V. Wool paneb taas käima ka teise tehase ja kalapoe

M.V.Wooli Harku tehas.Foto: Scanpix

Kalatööstus M.V.Wool AS sai veterinaar- ja toiduametilt (VTA) kinnituse, et ettevõte võib jätkata tegevust Harku tehase logistikalaos, seega saab ettevõte Harku ja Vihterpalu tehases kokku jätta koondamata ligikaudu 75 inimest.

Alates reedest on ka taasavatud ettevõtte firmakauplus, Mati kalapood. Ettevõte taaskäivitab lähipäevil Harku tehases ka tootmise vastavalt Tallinna halduskohtu määrusele, teatas M.V.Wool.

“Tootmise taaskäivitamisel valmistame kõigepealt proovipartii ja teavitame tulemustest VTA-d. Vastavalt ettevõtte proovivõtukavale kontrollib M.V.Wool kõiki tootepartiisid enne turule saatmist, et veenduda nende puhtuses,” ütles M.V.Wooli nõukogu esimees Meelis Vetevool.

VTA tegi otsuse pärast seda, kui Harku kalatehases pärast süvapuhastust võetud 105 pinnaproovi olid kolme akrediteeritud labori tulemuste põhjal puhtad ning M.V.Wool tegi VTA-le Harku tehase taaskäivitamise taotluse.

Vihterpalu tehas hakkas uuesti tööle 2. jaanuaril ning seal valmivad soolaheeringas, külm- ja kuumsuitsutooted heeringast ja teistest merekaladest, samuti heeringas erinevates kastmetes ning marineeritud tooted. Lõhe- ja forellitooted valmivad ettevõtte Harku tehases.

Skandaal kalatööstuse ümber puhkes esmalt mullu kevadel, mil Taani veterinaar- ja toiduamet süüdistas M.V.Wooli tooteid kolm aastat tagasi alanud listerioosipuhangus. Septembri lõpus lahvatas uus skandaal, kui meediaväljaanded kirjutasid, et mullu haigestus Eestis listerioosi 28 inimest, kellest seitse suri. Kuuel haigestunul ja kahel surnul olevat leitud just mainitud puhanguga seotud listeeriabakteri tüvi ST1247.

VTA teatas 25. novembril, et peatab ettevõtte Harku ja Vihterpalu tehase tegevuse. Ettekirjutus hõlmas tootmist, vahendamist, ladustamist, tooraine sissevedu ning tooraine ja kauba väljavedu. 6. detsembril teatas M.V.Wool, et alustab 125 töötaja koondamist.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.