Uudis

Listeeriaskandaali segatud M.V.Wool kutsub poodidest ühe toote tagasi

Forell. Pilt on illustratiivne.Foto: Scanpix

Kalatootja M.V.Wool peab kauplustest tagasi kutsuma ühe toote, kuna riik väidab seda sisaldavat ohtlikku listeeriabakterit.

Viimastel nädalatel on veterinaar- ja toiduamet (VTA) avalikkuses teatanud, et M.V.Wooli tehasest on leitud ohtlikku listeeriabakterit. Kalatootja ise on väitnud, et ühtegi tootesse bakter kindlasti jõudnud ei ole, kuna firma teeb pidevaid kvaliteedikontrolle.

Täna hommikul sai M.V.Wool VTA-lt ettekirjutuse, mis näeb ette ühe toote tagasikutsumist poodidest. Kalatootja teatas, et täidab ettekirjutuse kohe, ent väitis samas, et ameti nõue pole seadustega kooskõlas – nimelt peab toote tagasikutsumisel olema tõestatud listeeriasisalduse piirmäära ületamine, mida ettevõtte väitel aga tehtud pole.

Täpsemini kutsub M.V.Wool kutsub tagasi 200­-grammised viilutatud graaviforelli pakid.

“Ettekirjutus lähtub 1. oktoobril ettevõttes tehtud proovidest, kus toote 25 grammis tehtud viiest osaproovist üks osaproov näitas listeeriasisaldust, millest ettevõte ka avalikkust teavitas,” ütles M.V.Wooli nõukogu esimees Meelis Vetevool.

Sõltumatu akrediteeritud labori eelnevad testitulemused tema sõnul selles tootes listeeriasisaldust ei näita, samuti ei näita listeeria leidu kordusproovi tulemused. “Vaatamata sellele oleme kohustatud täitma ettekirjutuse viivitamatult,” lisas ta.

Kuna listeeriabakter esineb kõikjal looduses, siis teevad kalakasvatused M.V.Wooli kinnitusel kõik endast oleneva, et kontrollida tooraines bakteri olemasolu. Siiski jääb õimalus, et mõnes üksikus kalas see bakter esineb. Sellepärast ongi kehtestatud tooretele kalatoodetele toiduohutuskriteeriumid, mis lubavad listeeriabakteri sisaldust kuni 100 ühikut grammis.

M.V.Wool väidab, et selle piirmäära ületamine pole tõestatud ning ettevõtte kalatooted on alati vastanud Euroopa Liidus kehtivatele piirnormidele. Ühtlasi kinnitab firma, et nende kaubas on välistatud nende kalatoodete kahjulik mõju inimeste tervisele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.