Uudis

Lõpuks kohal: Eestisse hakkavad jõudma Hiina pakid, mis koroonaajal seisma jäid

Ilmastikule tundlikud pakid tasub tellida kas siseruumides olevasse pakiautomaati või kutsuda kuller.Foto: Unsplash

Omniva kinnitusel on viimastel päevadel Eestisse saabuma hakanud suuremal hulgal koroonakriisi kõrgajal rahvusvahelises pakivoos kuhjunud saadetisi.

Nii ongi rahvusvaheliste pakkide mahud võrreldes juunikuuga kasvanud umbes 60 protsenti, aprilli ja maikuuga võrreldes on saadetiste hulk mitmekordistunud.

Omniva rahvusvaheliste teenuste juhi Marita Mägi sõnul jõuavad Eestisse jõudnud saadetised klientideni ilma suurema viivituseta. “Suuremate koguste tõttu võib tavapärase paari päeva asemel kuluda eestisiseseks töötluseks ning kohaletoimetamiseks maksimaalselt kuni nädal,” rääkis ta.

Tulekul võib olla ka märtsikuiset kaupa

Mägi sõnul ei saa välistada, et mõned Eestisse jõudvad saadetised on oma kahekuuse maksimaalse tarnetähtaja juba ületanud ning võib-olla juba kaupmehe poolt saajatele hüvitatud.

“Kuna Hiina pakkide tarneajad on pandeemiajärgselt taastumas, siis võib praegu saabuvate saadetiste seas olla nii juunis tellitud kaupa kui ka märtsikuus soetatud, kuid tarneahelas pikalt ootel olnud kaupu,” ütles Mägi. “Olenemata sellest, kas kaup on saajale juba hüvitatud või ei, toimetame me meieni jõudnud saadetised siiski tellijateni nii kiiresti kui võimalik.”

Nende saadetiste osas, mis veel Eestisse jõudnud pole, ei oska Omniva infot jagada. “Kõige targem on kliendil varuda kannatust ning oma saadetise infot jälgida Omniva kodulehe saadetise otsingus. Kahjuks ei ole ka meie klienditeenindusel alles teel olevate saadetiste kohta täpsemat infot jagada,” ütles Mägi.

AliExpressi jälgimisinfo ei pruugi tõele vastata

Küll aga tasub Mägi sõnul tähele panna seda, et näiteks AliExpressi jälgimisinfo võib jagada eksitavat teavet. “Hiina kaubad saabuvad Eestisse sageli läbi mitme transiitriigi. AliExpressi jälgimisinfos kuvatakse saadetis eestisse jõudnuks juba siis, kui see tegelikult alles transiitriigis maandus. Paki eestissejõudmiseks võib sealt kuluda veel kuni paar nädalat,” selgitas ta.

Mägi sõnul liiguvad Hiinast tellitud kaubad suures osas juba lennutranspordiga, kuid osaliselt endiselt raudteetranspordiga. Uued tellitud pakid saabuvad praegu Hiinast võrreldes paari kuu taguse ajaga oluliselt kiiremini.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.