Lottemaa juht koroonast: saime viimasel hetkel info, et võime pargi lahti teha. Hindu Lottemaa ei langeta

Lottemaa on külastajatele avatud.Foto: Shutterstock

Lottemaa sai alles viimasel hetkel teada, et sel suvel võib populaarse teemapargi ikkagi lahti teha. Avamine lükkus küll nädal aega edasi, ent külastajate huvi on koroonakriisist hoolimata suur.

Võtsime ühendust Lottemaa juhi ja ühe omaniku Rein Malsubiga, kes rääkis, mida uut Lottemaal sel aastal näha saab, andis nõu, kuidas võimalikult odavalt pileteid saada ning selgitas, missugune oli koroonakriisi mõju.

“Turundustegevused ning eelmüügid seiskusid, tühistati erinevad suurüritused, samuti tühistati koolide ja lasteaedade grupikülastused. Broneeritud ettevõtete perepäevad, mis olid planeeritud juuni algusesse said samuti kahjuks tühistatud. Müük langes praktiliselt olematuks,” loetles Malsub kriisi mõjusid.

Teemapark taotles sarnaselt teistele turisminduse sektori ettevõtetele riigilt ka kriisitoetust. “Üsna viimasel hetkel saime info, et võime pargi üldse lahti teha sel suvel,” nentis Malsub.

Uksed õnnestus siiski avada, küll nädal aega hiljem kui algselt plaanitud, ning praegu tundub, et külastajate huvi on endiselt suur.

“Arvestades nädal hilisemat avamist, siis oleme veidi planeeritud külastajate numbritest maas. Mahajäämus ei ole õnneks väga suur, seega loodame parimat,” rääkis Malsub.

Lottemaa eelis on suur territoorium ning see, et väga palju asju toimub väljas: kõik etendused toimuvad näiteks välistes tingimustes, ka majad on päris suured.

Hinda pole alla lastud

Kui Lottemaa 2014. aastal uksed lahti tegi, avaldasid paljud arvamust, et pilet on liiga kallis. Kriitikat hinna kohta kuuleb praegugi.

Külastajale, kellel on vanust alates kahest aastast, maksab tavapääse 20 eurot. Kahel järjestikusel päeval kasutamiseks mõeldud pilet maksab aga 28 eurot.

Malsub märkis, et piletihindu ei ole Lottemaa koroona tõttu langetanud. Samas märkis ta, et nad pole ka viimased kolm aastat hindu tõstnud. “Arvestades muude hindade tõususid selle aja jooksul on see juba märkimisväärne suhteline hinnalangus,” rääkis Lottemaa juht.

Veel tõi ta esile, et teadlik ostja soetab turunduskampaaniate ajal oendale pääsmed varakult ära ning kuna piletid kehtivad terve hooaja vältel, saavad nad oma külastust planeerida just neile sobival ajal.

Mida aga piletihinna eest saab? Malsubi sõnul on teemapargi pileti hinna sees kogu teemapargis pakutav programm, sealhulgas kaheksa erinevat etendust ning live-kontsert, seikluspark ja majade sisesed tegevused ja meisterdamised.

Kui olla pargis terve päeva, tuleb ilmselt arvestada ka söömisega. Hinnad on Lottemaa söögikohtades kodulehel oleva menüü järgi võrreldavad Tallinna söögikohtadega.

Näiteks 32-sentimeetrine pitsa maksab kohvikus 8 eurost – viineri ja juustuga – 12 euroni. Näiteks kartulipüree lihapallidega, kõrrejook ja meene maksavad kokku 9 eurot, peekoni-parmesani pasta aga 7 eurot. 0,2-liitrise kõrrejoogi hind on 1,50, veiniklaasil aga 5 eurot.

Pargis tegutseb ka pannkoogimaja, kus ühe soolase pannkoogi hind on 4 eurot, kahe eest tuleb välja käia 5,50. Magusatel pannkookidel on hinnad vastavalt 3 ja 4,50 eurot, ühe jäätisepalli hind on 2 eurot.

Lõpuks tuli kasum

Lottemaa on sisuliselt avamisest saati tegutsenud kahjumis. Eelmisel aastal seis aga muutus ning kokku saadi enam kui 175 000 euro suurune kasum, seda pooleteise miljoni suuruse käibe juures.

Malsub selgitas, et nad otsivad ettevõttes jätkuvalt efektiivsemaid viise majandamiseks. Üks olulisi samme oli see, et 2018. aasta detsembris võttis teemapark ise üle ka toitlustamise, seni osutas teenust rentnik.

“Nii õnnestus tõsta pakutava toidu ja teeninduse kvaliteeti, samas ka saavutada suurem müügikäive ja kasumlikkus,” rääkis ta.

Mida see aasta toob ning missugune saab olema koroonakriisi lõplik mõju, on veel raske ennustada, sest hooaeg alles algas. “Loodame aga parimat, et alanud puhkuseperioodid ning välisreise hetkel vältiv külastajaskond elavdaks siseturismi,” ütles Malsub.

Eelmise hooaja eel investeeris Lottemaa seikluspargi lisaarendusse ning täiendas vanemale vanusegrupile mõeldud seiklusraja osa, laiendati ka atraktsiooniparki ning loodi üks uus teatriplats ehk dr Ave kliinik.

Suvisel hooajal on mängukavas iga päev kaheksa erinevat etendust, talvisel hooajal aga viis erinevat etendust.

Etendused toimuvad lisaks eesti keelele ka läti ja vene keeles. Sellel hooajal lisandus aga ka soomekeelne etendus. Teemapargi 28 kostümeeritud näitleja seas on nii läti, vene, kui ka soome keelt kõnelevad tegelaskujud.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.