Uudis

Lugeja küsib: miks on poodides piimatoodetel säilivuskuupäev ära peidetud?

Piimatooted poes. Foto on illustratiivne.Shutterstock

Rahageeniusele on jõudnud mitu lugejate vihjet, kus kurdetakse, et toidupoodides on piimatooted letil keeratud nii, et säilivuskuupäeva pole näha.

Lugejate sõnul on sellega kaks muret: esiteks on tüütu piimatooteid ükshaaval kuupäeva vaatamiseks ümber keerata ja teiseks tekitab see praegusel koroonaviiruse leviku ajal murekohti, sest äkki on ka teised kaupluse külastajad pakendeid juba korduvalt näppinud.

Üks konkreetne vihje tuli Coopi kohta, mida külastanud märkas esimest korda, et piimatooted on tagurpidi. “Huvitav, kas see on ülevalt tulnud käsk, et nii peab olema?” küsis lugeja.

Rahageenius küsis Coopilt kommentaari. Coopi pressiesindaja Martin Miido sõnul pole neil piimatoodete paigutamise kohta otsest reeglid. “Paljuski on see siiani sõltunud konkreetsest kaubapaigutajast,” ütles Miido.

Miido lisas, et praeguse viiruse tõkestamise eesmärgil otsustas Coop nüüd võtta eesmärgiks paigaldada kõik pure- ja tetrapakid selliselt, et kuupäev oleks kliendi poole näha.

“Üks põhjus, miks varasemalt on teistpidi tehtud, tuleneb külmikute täitmisest tagant poolt, kus kauba paigutajal on hea koheselt näha, milline toode tuleb riiulilt eemaldada,” sõnas Miido.

Hea lugeja! Kui märkad, et mõnes toidupoes on piimatoodetel kuupäev ära peidetud, siis saada meile vihje raha@geenius.ee.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.