Uudis

Lugeja küsib: Miks sarnaneb Circle K uus auhinnamäng levinud pettustega?

Circle K auhinnamäng. Foto: kuvatõmmis

Lugeja saatis Rahageeniusele küsimuse seoses Circle K käimasoleva auhinnamänguga, mille puhul tekitasid temas küsimusi nii auhinnamängu aadress kui ka nõue sisestada oma telefoninumber, et võidetud auhindu kätte saada.

Lugeja juhtis tähelepanu, et mäng sarnaneb väga viimasel ajal liikvel olnud pettustega, kus näiteks Omniva nime all loositakse välja telefone, aga samamoodi tuleb sisestada enda telefoninumber, mis taustal liidetakse tasulise teenusega ning lõppeb kopsaka arve või krediitkaardiandmete väljapetmisega.

Circle K Eesti kaubandusdirektor Diana Veigeli sõnul muretsemiseks siiski põhjust pole ja kinnitab kõikidele klientidele, et tegemist on Circle K mänguga.

“Tegemist on tõepoolest Circle K suvemänguga. Kuna sama mängu korraldatakse ka teistes Circle K riikides Euroopas, siis ei asu see Circle K Eesti enda kodulehel, vaid on kasutatud liides /ee ehk kõikides riikides töötab mäng sama mootoriga, kuid igale riigile adapteeritud,” ütleb ta.

“Mängu lehekülg on turvatud (aadress algab https://….), seega saab öelda, et mäng on turvaline ja numbrit kasutatakse vaid isiku teavitamiseks võidu korral, mitte muul eesmärgil,” selgitab Veigel.

Mängu haldaja on tema sõnul nende partner, Taani ettevõtte BrandMobile ApS.

“Oleme ka reeglites välja toonud, et mänguga seotud esitatud andmed ehk telefoninumbrid, kustutakse kolm kuud pärast mängu lõppu,” rääkis ta.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.