Uudis

Lükkus edasi: elektrirongid saavad kaardimakse võimaluse alles järgmisel aastal

Kaardimakse võimalus lükkus edasi.Foto: Scanpix

Elroni piletimüügisüsteemi arendaja Ridango plaanib elektrirongide piletimasinates kontaktivaba kaardimakse rakendada tuleva aasta alguses, esialgu oli see plaanitud selle aasta esimesse poolde.

Elroni uue piletimüügisüsteemi kasutuselevõtu üks olulisemaid eesmärke oli kaardimakse võimaldamine ka elektrirongides, mis saaks teoks piletimasinates toimivate kontaktivabade kaardimaksete kaudu, teatasid Elron ja Ridango.

Algselt pidi see rakenduma käesoleva aasta esimeses pooles, kuid kaardiorganisatsioonide tehniliste nõuete muutumise tõttu tuleb kogu pangakaardilugejate sertifitseerimisprotsess uuesti läbida, lisasid ettevõtted.

Pangakaartide kasutamine on tema sõnul allutatud väga rangetele rahvusvahelistele tehnilistele ja turvanõuetele ning tagamaks nõuetele vastav ja tulevikukindel lahendus, peavad Elroni piletimasinad olema sertifitseeritud vastavalt uutele reeglitele.

Nii süsteemi arendaja Ridango kui ka Elron loodavad kaardimaksed võimalikult kiiresti käivitada. “Linnasisest ja lähiliiklust teenindavatel elektrirongidel on peatuste vahed väga lühikesed. Kuna tavapärane kaardimakse võtab rohkem aega, ei ole me seni saanud elektrirongides kaardimakset kasutusele võtta – me lihtsalt ei jõuaks kõiki kliente selliselt teenindada,” ütles pressiteates Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo.

Pangakaardilugejate sertifitseerimise laboritestidega alustatakse käesoleva aasta juunikuus ning kaardimaksed Elroni piletimasinates käivitatakse 2020. aasta esimestel kuudel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.