Uudis

Lukus: teise samba maksed peatuvad juulist, ise saab maksmist jätkata

Rahandusminister Martin Helme.Foto: Shutterstock

Rahandusminister Martin Helme kinnitas täna, et valitsus peatab teise samba riigipoolsed sissemaksed alates juulikuust, maksmine lõpetatakse tuleva aasta sügiseni.

Vajadust riigipoolsed maksed külmutada selgitas rahandusminister riigikassa rahavoogude juhtimisega.

“4-protsendiline makse inimeste sotsiaalmaksust peatatakse alates 1. juulist ja see kehtib 31. augustini järgmisel aastal,” rääkis Helme valitsuse pressikonverentsil.

Miks just see lõppkuupäev? Helme ütles, et valitsus töötab jätkuvalt eeldusega, et suur pensionireform hinnatakse riigikohtus õiguspäraseks ning jõustub, nii et 2021. aasta septembrist saaksid kõik otsustada, kas sambast lahkuda või mitte.

Jääjatele kompenseeritakse hiljem

Alates 2020. aasta oktoobrist saavad kõik inimesed otsustada, kas soovivad jätkata teise pensionisambasse ise maksmist – 2 protsendi ulatuses brutopalgast. Kui tehakse avaldus loobumiseks, peatuvad maksed alates detsembrist 2020 kuni 31. augustini 2021.

“Need inimesed, kes otsustasid jätkata – neile kompenseeritakse juulist kuni detsembrini toimuv vaheperiood tagantjärgi, nagu toimus eelmine kord,” ütles rahandusminister, viidates sellele, et ka eelmise majanduskriisi ajal 2009. aastal otsustati teise samba sissemaksed peatada.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.