Uudis

Luminor teeb täiesti uue internetipanga, aga mobiiliäpp ei tööta mitu kuud

Luminori mobiiliäpp lõpetab novembri lõpus töö, uus tuleb järgmise aasta alguses.Foto: Geenius

Luminor tuleb novembri lõpus välja uue internetipangaga, aga see tähendab, et senine mobiiliäpp enam ei tööta. Uus tuleb välja alles millalgi järgmise aasta alguses.

See ei tähenda, et panka mobiilist üldse kasutada ei saaks, võimalik on ligi pääseda jätkuvalt brauseri kaudu.

Uus internetipank pakub Luminori teatel klientidele paremat kasutuskogemust, ja on uue kujundusega. Sisselogimiseks saab kasutada Smart-ID ja mobiil-ID lahendust ning samuti ID-kaarti ja uut koodikalkulaatorit.

“Meie klientide ja töötajate jaoks on tegemist väga suure ning erakordse tehnoloogilise muudatusega,” ütles Luminori tegevjuht Erkki Raasuke, kes on peagi ametist lahkumas.

Sisuliselt annab Luminor tema sõnul enam kui 100 000 kliendile uue panga. Lisaks värske internetipanga ja veebilehe avamisele uuendab firma ka oma peamist pangasüsteemi, milles hoitakse kõiki oma andmeid.

Novembri lõpus on netipanga töös häireid, mobiiliäppi ei tule mitu kuud

Kuna tegemist on täiesti uue pangandusplatvormi käivitamisega, kuhu viiakse üle kõik klientide andmed, ei saa 27.–29. novembril enamikke Luminori teenuseid teatud aegadel kasutada.

Täpsemat informatsiooni teenuste sulgemise ja taasavamise kellaaegade kohta annab pank novembri alguses.

Panga praegune mobiilirakendus pole 30. novembrist enam saadaval. Uus rakendus tuleb välja 2021. aasta alguses.

Uue rakenduse saabumiseni palub Luminor klientidel erinevates seadmetes kasutada veebipõhist internetipanka.

Kliendid saavad uued kaardid

See pole ainus muudatus, Luminor asendab ka kõikide klientide senised pangakaardid uute VISA kaartidega.

Luminori Eesti jaepanganduse juht Tanel Rebane selgitas, et uued pangakaardid saadetakse klientidele postiga ning seetõttu on väga oluline, et inimesed uuendaksid oma kontaktandmeid ja eelkõige oma postiaadressi.

“Erakliendid saavad oma kontaktandmed internetipangas ise ära uuendada. Ärikliendid peavad andmete muutmiseks kirjutama meile pangateate või helistama klienditeenindusse,” rääkis ta.

Kontaktandmed tuleb kontrollida ja uuendada 9. oktoobriks.

Rebane lisas, et ärikliendid peavad lisaks kontrollima, kas neil on alates 30. novembrist internetipanka pääsemiseks olemas isiklik kasutajatunnus.

“Ettevõtte kasutajatunnusega uude internetipanka sisse logida ei saa ning edaspidi on kõigil vaja isiklikku kasutajatunnust. Internetipanga kasutajalepingu allkirjastamiseks on veel aega, kuid me ei soovita seda jätta viimasele minutile, sest järjekorrad võivad olla pikad,” rõhutas ta.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.