Uudis

Luminori internetipanga tõrked on kliendid kurjaks ajanud, täna õhtust kuni homme hommikuni on oodata veel tõrkeid

Luminoril on käimas funktsioonide lisamised ja uuendused, mis tekitavad pangateenuste tõrkeid.Foto: Scanpix

Paljud Luminori kliendid kogesid hiljuti internetipanga tõrkeid, mistõttu ei saanud nad teha internetimakseid. Mõne inimese sundis see lausa sularaha välja võtma ning teise panga arvele panema, et makseid teostada.

Twitter kihas nädalavahetusel säutsudest ja kuvatõmmistest, kuidas Luminori internetipank oma kliente alt veab. Tõrke tõttu ei näinud nad oma arvelduskontosid, võimatu oli teha makseid, vaadata kontojääki ja teha kõiki muid toiminguid neile lisaks.

Mõned kliendid kirjutasid Facebookis, kommenteerides olukorda, et neil on Luminoriga korduvalt probleeme olnud ja tegelikult veab, et neil on arvelduskontod avatud ka teistes pankades. Aga see, et vahepeal ei olnud võimalik teenuse eest kohapeal kohe ülekandega maksta, valmistas mõnele kliendile niivõrd suurt tuska, et avaldati soovi lausa Luminori pangateenustest loobuda.

Uute funktsioonide lisamine ei läinud ladusalt

Luminori avalike suhete juht Karel Hanni selgitas Geeniusele, et tõrked olid põhjustatud uutele digikanalitele üleminekust ja sellele järgnenud funktsioonide lisamisest.

“Üks hiljutistest uuendustest on tõepoolest osadele klientidele põhjustanud aeg-ajalt tõrkeid. Oleme tuvastanud tõrgete põhjuse ning rakendamas nende lahendamiseks vajalikke meetmeid. Palume oma klientidelt siiralt vabandust põhjustatud ebamugavuste pärast,” sõnas Hanni.

Uuenduste lisamine ja süsteemide pidev parendamine on kiirelt areneva pangandussektori paratamatu osa. Kahjuks on klientide pahameel samuti kiire tulema, kui tõrked tekivad kliendile ebasobival ajal ja neid kiirelt ei lahendata.

Pank kinnitab, et need tõrked, mis klientidele ebameeldivusi põhjustasid, on nüüdseks kõrvaldatud.

Uuendused veel ei lõppe

Parendusi tuleb aga teha pidevalt. Nii peavad Luminori kliendid arvestama, et ka täna õhtust kuni laupäeva hommikuni tehakse internetipanga ja mobiiliäpi hooldustöid. Pank soovitab oma klientidel sättida pangatoimingud muule ajale.

“Hea klient! Seoses süsteemiuuendustega ei saa Luminori internetipanka ja mobiiliäppi kasutada reede, 12. novembri õhtul alates kella 21.00-st kuni laupäeva, 13. novembri hommikul kella 08.00-ni. Samuti ei ole võimalik sellel ajal kasutada maksmiseks Luminori pangalinki,” kirjutatakse Luminor Panga uudistevoos.

Katkestus ei puuduta kaarditeenuseid, mis tähendab, et kaardiga saab maksta igal pool nagu ikka ning saab kasutada ka sularahaautomaate.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.