Uudis

Luminori klient, varu reedeks sularaha – kaardiga maksta ega makseid teha ei saa

Luminori kliendid ei saa nädala lõpus enamikke pangateenuseid kasutada.Foto: Scanpix

Luminor plaanib sel reedel ehk 27. novembril suurt tehnoloogilist uuendust. Enam kui päeva vältel ei saa kaardiga maksta ega netipanka kasutada. Juba alates tänasest ei saa aga kasutada investeerimisteenuseid.

Tavakliendi jaoks kõige olulisem on ilmselt see, et reedel, 27. novembril kell 13 suletakse kõik senised Mastercardid ja Maestro kaardid, kuna kõikide klientide kaardid vahetatakse välja.

Uued VISA kaardid hakkavad tööle aga alles laupäeval, 28. novembril kell 12, kui nendega saab maksta tavapoodides ja kasutada pangaautomaatides. Netiostud saavad võimalikuks alles 29. novembril kell 12 ühes uue internetipangaga.

Selle taga on suur tehnoloogiauuendus – nimel tuleb Luminor pühapäeval välja täiesti uue internetipangaga ning see tähendab, et ka makseid ei saa üleminekuajal teha.

Luminori Eesti jaepanganduse juhi Tanel Rebase sõnul on nüüdseks enamik kaardiomanikest saanud uued VISA-kaardid ning neil, kes pole veel kõiki kaarte kätte saanud, palub pank kindlasti ühendust võtta.

“Oleme selleks muudatuseks põhjalikult valmistunud ja valmis oma kliente kogu protsessi kestel toetama. Palume oma klientidel lugeda hoolikalt meie saadetud teavitusi ja olla valmis nii planeeritud katkestusteks kui võimalikeks viivitusteks teenustes ka pärast 29. ja 30. novembrit,” rääkis Rebane.

Maksed peatuvad samuti

Reedel, 27. novembril kell 13 – samal ajal, kui kaardid töö lõpetavad – peatub ka maksete tegemine internetipangas. Uues internetipangas saab teha makseid teha 29. novembril kella 12-st.

Tanel Rebane rõhutas, et eelkõige palub pank oma klienditel sooritada kõik olulised maksed hiljemalt 26. novembril ja mitte sisestada hilisema kuupäevaga makseid.

“Planeerides ja aegsasti valmistudes saame vältida ka võimalikku stressi 30. novembri ehk muudatuste järgsel hommikul, kui on vaja uutes süsteemides kiirelt mõni makse teha ja tõrgete tekkimisel peab siis tõenäoliselt tavapärasest kauem kõnekeskuse järjekorras ootama.”

Internetipank vanas keskkonnas läheb ise maha 27. novembril kell 22. Uus internetipank avaneb 29. novembril kell 12.

Kontorid on kinni ja investeerida ei saa
Veel ei saa terve nädala ehk 23.‑29. novembril teha tehinguid Luminori investeerimistoodetega. See võimalus taastub 30. novembril.

Ühtlasi on lupäeval ja pühapäeval, 28.‑29. novembril kõik pangakontorid suletud.

Küll aga on klienditoe telefonid Luminori kinnitusel avatud 24/7.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.