Uudis

Luminoris on kodulaenu andmete edastamisel maksuametile tehnilised tõrked, pank tegeleb

Luminori mobiiliäpp.Foto: Geenius

Kui tahad kasutada võimalust tuludest maha arvestada eluasemelaenu intressid kuni 300 euro mahus, siis tuleb internetipangast maksuametile saata vastavad andmed. Luminoris seda aga praegu teha ei saa.

Tõendi esitamine on üldiselt väga lihtne ning käib internetipangas paari klikiga. Internetipangad juhendavad ka avalehel, kuidas seda teha.

Maksuamet hakkas tuludeklaratsioone vastu võtma esialgu plaanitust varem. Seepärast on pankadel on olnud ka hea tava, et eluasemelaenult tasutud intresside tõendi edastamise võimalus avatakse mõned päevad kuni nädal enne tuludeklaratsioonide esitamise alguskuupäeva.

Miks aga Luminoris tõendit veel esitada ei saa? “Meie plaanisime sellega alustada üleeile, kuid selgus, et tehniliste tõrgete tõttu pole see praegu võimalik ning panime sellekohase teate üles ka internetipanka,” ütles panga avalike suhete juht Karel Hanni.

Ta lubas, et Luminor proovib lähiajal tõrke parandada ning kui see on tehtud, siis pannakse vastava teate üles ka oma internetipanka. “Kinnitame, et kõik kliendid saavad kindlasti oma andmed maksuametile esitatud,” ütles Hanni.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.