Uudis

Lux Express sõidab tänasest tublisti tihemini, aga seda odavbrändi sulgemise arvelt

Firma kinnitusel pilet palju kallimaks ei lähe!

Lux Express ja Go Bus bussid, Tallinna bussijaam.Joakim Klementi / Eesti Meedia

Lux Expressil on tänasest veerandi võrra rohkem väljumisi, ent ressursi võtab bussifirma odavbrändi Simple Express alt, mis pannakse kinni. Piletihind firma enda sõnul siiski oluliselt tõusta ei tohiks.

Alates tänasest asendab Lux Express seni Simple Expressi kaubamärgi all sõitnud bussid. Nii on Lux Expressil nüüd veerandi võrra rohkem ehk 138 siseriiklikku väljumist päevas. Simple Expressi kaubamärki kasutanud Eesti Buss liitub Lux Express Estoniaga.

“Senised väljumisajad ei muutu, kuid lisaks asendatud Simple Expressi reisidele on meil neli uut väljumist Tartu-Narva ja kaks Tartu-Pärnu liinil. Kuni oktoobrini jääb Simple Express teenindama veel Tartu-Võru väljumisi, kuid oktoobris avab Lux Express ka uue Võru-Tartu-Tallinn liini,” rääkis Lux Expressi juhatuse liige Paul Kristjan Lilje.

Simple Express reklaamis seni ennast odavama ja tagasihoidlikuma brändina, mis viib inimese punktist punkti, Lux Express – nagu nimigi ütleb – rõhus aga rohkem mugavusele, mis tõi ka kallima piletihinna.

Lilje sõnul oli värske otsuse taga soov ühtlustada siseriiklike liinide teenuse taset. “Inimesed tahavad aina kvaliteetsemalt reisida,” rääkis Lilje. Seetõttu oligi tema sõnul mõistlik jätkata ainult Lux Expressiga.

Vähemalt Lilje sõnul pole ka senistel Simple Expressi liinidel märkimisväärselt suuremat piletihinda oodata, kuna need olid juba küllaltki sarnased. Pilet on mõistlik siiski ette ära osta ning valida vähem popp aeg, kui inimesi liigub vähe, nii võib hind soodsam tulla.

“Kasutame ka edaspidi paindlikku hinnastamist, mis tähendab, et pileti hind sõltub nõudlusest, nädalapäevadest ja väljumiste kellaaegadest,” rääkis Lilje täpsemalt. “Kes planeerib reisi pikemalt ette ja valib võimalusel väiksema täituvusega väljumise, saab jätkuvalt soodsamalt reisida.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.