Uudis

Maailm avaneb: uuel aastal saab Tallinnast jälle kõikjale otselendudega sõita

AirBalticu lennuk.Foto: Shutterstock

Selle aastaga lõpeb koroona tõttu kehtestatud otselendude piirang, mis tähendab, et Tallinnast saab taas sõita üle laia maailma, mitte ainult üksikutesse kohtadesse.

Lennupiiranguid võimaldasid Euroopa Liidu reeglid. Täna andis Euroopa Komisjon teada, et maikuust kehtinud võimalust piiranguid kehtestada ei pikendata, sest viiruse leviku tõkestamiseks on tõhusamaid vahendeid.

“Komisjon pikendab lennufirmade Covid erandeid aasta võrra, sest kriis kestab. Samas ei pea komisjon riikide lennukeelde enam vajalikuks, sest lahendused turvaliseks lendamiseks on olemas. Eestist saab järgmisest aastast taas igale poole otse lennata,” selgitas Twitteris Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets.

Testimine ja isolatsioon jäävad ikka alles

Ka majandusministeerium andis teada, et uue aastaga on oodata sihtkohtade lisandumist Tallinna lennujaama. Majandus- ja taristuminister Taavi Aas kutsus inimesi siiski üles mittehädavajalikest reisidest hoiduma ja reisides käituma vastutustundlikult.

Aasa sõnul oleme olukorras, kus riik sulgub, kuid maailm näiliselt avaneb. “Meie tervisesüsteem töötab täiskoormusel ning viiruse levik on endiselt tõusujoones. Loodetavasti uute piirangute ja kodus olemisega leiate perega, et talvekuudel piisab metsas või karges rabas käimisest ning lõbureisid välismaale võiksid jääda vaktsiini järgsesse aega,” rääkis minister.

Reisimisel tuleks järgida terviseameti soovitusi lennureisijale. Lisaks tuleb Eestisse saabumisel igaühel anda test lennujaamas ning kõrgema nakkusohuga riigist saabumisel jääda kuni 10-päevaks eneseisolatsiooni.

Ühtlasi tasub reisi planeerimisel arvestada, et pea kõikides riikides on oma piirangud, mis väga tihti võib tähendada, et riiki saabudes pead jääma eneseisolatsiooni.

Eesti turismifirmade liit soovitab enne reisile minekut jälgida järgmist:

  • Veendu, et oled reisile minnes terve. Vajadusel konsulteeri enne reisi perearstiga või tee COVID-19 test.
  • Tee kindlaks, millised on võimalikud eritingimused piiriületamisel ja reisisihtkohas viibimisel, näiteks kas riiki sisenemiseks on vaja omada tervisetõendit.
  • Asukohariigis järgi kohalike ametivõimude juhiseid ning hoia end kursis võimalike uute piirangutega.
  • Reisilt naastes järgi Eestis kehtivaid reegleid, jälgi oma tervist ning võta viiruskahtluse korral ühendust oma perearstiga.
  • Teave riikide ja eneseisolatsiooninõuete kohta Eestisse saabujatele on välisministeeriumi kodulehel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.