Uudis

Maasikamüüjatele lendas kontroll kaela

Maasikaid ostes võib müüjalt küsida saatelehte, et veenduda marjade päritolus.Foto: Scanpix

Põllumajandus- ja toiduamet kontrollis maasikate päritolu ja märgistust Tallinnas, Harjumaal ja Rakveres ning suuri rikkumisi ei avastanud.

Tallinna turgude ning Harjumaa müügikohtade kontrollid näitasid, et maasikakastidel puudus nõuetekohane märgistus, mis aga kõrvaldati kohe. Rakveres kohapeal nõuetele mittevastavusi ei tuvastatud.

“Maasikamüüjad peavad olema valmis esitama järelevalveametnikule müügikohas saatedokumendi ning tagama, et esitatud info vastaks nõuetele ning oleks ka sisuliselt korrektne,” ütles põllumajandus- ja toiduameti kriisijuht Heidi Käär.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Kääri sõnul kontrolliti maasikareidil saate-, ostu- ja müügidokumente, sealhulgas muu päritolu tõendav dokumentatsioon. “Kaup peab olema jälgitav ja päritolu peab olema tõestatav, sh omal maalapil kasvatatavad maasikad,” märkis ta.

Tallinnas kontrolliti Keskturu müüjaid, Harjumaal kontrolliti Jüri aleviku maasikamüügikohtades ja Peetri Selveri kaubandushoones. Põhilised mittevastavused seisnesid selles, et mõningatel juhtudel ei olnud kohapeal edasimüüjatel ette näidata nõuetekohaseid saatedokumente. 

“Saatedokumentidel peab olema kajastatud ka edasimüüja, vastasel korral ei ole need nõuetekohased ja võimaldavad pettusi,” ütles Käär.

Amet tuvastas muu hulgas ka seda, et Tallinna keskturul osadel kontrollitud toodetel puudus nõuetekohane märgistus, üks müüja ei olnud oma tegevusest PTA-d teavitanud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.