Uudis

Majandus kasvab võimsalt, tõusule aitab enim kaasa IT-sektor

Töötlev tööstus.Foto: Scanpix

Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) suurenes kolmandas kvartalis võrreldes eelmise aasta sama ajaga 4,2%, andis statistikaamet teada.

Teist kvartalit järjest oli majanduskasvu enim panustanud tegevusala info ja side. Järgnesid põllumajandus, metsandus ja kalandus, kutse-, teadus- ja tehnikaalane tegevus ning seejärel hulgi- ja jaekaubandus, töötlev tööstus ja veondus ja laondus.

Põllumajanduse tegevusala mõjutas viimati majanduskasvu nii tugevalt 2018. aasta teises kvartalis. Peamiselt pidurdas majanduskasvu elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamise tegevusala. Negatiivselt mõjutas majanduskasvu ka ehitus.

Sisenõudlus suurenes 3,9% ja see tulenes eelkõige 8,1% suurenenud investeeringutest. Investeeringud suurenesid peaaegu kõigil tegevusaladel, välja arvatud valitsemissektoris. Kolmandas kvartalis suurenes eratarbimine tagasihoidlikud 1,2%.

Kaupade ja teenuste eksport suurenes 7%. Kaupade eksport suurenes koguni 8,6% puittoodete, mootorsõidukite, haagiste ja poolhaagiste ning põllumajandus- ja jahindustoodete väljaveo tõttu. Teenuste eksport kasvas arvutiteenuste müügi eestvedamisel 4,2%.

Kaupade ja teenuste import suurenes 4,4%. Mootorsõidukite, haagiste ja poolhaagiste sisseveo tõttu suurenes kaupade import 5,4%. Teenuste import suurenes 1,7%.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.