Uudis

Maksuamet hakkab nõudma täiendavaid andmeid ja tankistide kasutamine muutub raskemaks

Foto: Arvo Meeks/Valgamaalane

Valitsus toetas neljapäevasel istungil maksukohustuslaste registri määruse muudatusi, mille kohaselt tuleb registrisse kanda rida täiendavaid andmeid ja saab hakata maksuvõlga sisse nõudma äriühingu tegelikult juhilt, mitte juhatuse liikmelt. Määrus jõustub plaanide järgi 1. jaanuaril 2019.

Rahandusminister Toomas Tõniste tegi valitsusele ettepaneku viia registri pidamise põhimäärus kooskõlla 21. novembril 2018 riigikogus vastu võetud maksukorralduse seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seadusega, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Seadusega muudetakse maksumenetlus sujuvamaks ja lahendatakse praktikas tõusetunud probleeme. Näiteks saab edaspidi maksuvõlga hakata sisse nõudma äriühingu tegelikult juhilt, kes juhatuse liikme varjus tegutsedes on põhjustanud ettevõttele tahtliku maksuvõla.

Edaspidi on füüsilisest isikust ettevõtjal õigus kanda tema majandustegevuses osalev abikaasa, kellega ei ole sõlmitud töölepingut või töövõtu-, käsundus- või muu teenuse osutamiseks võlaõiguslikku lepingut, töötamise registrisse. See kanne on aluseks tema sotsiaalkaitse saamisel.

Töötamise registrisse lisanduvad uute andmetena ametinimetus, töökoha asukoht ja tööaja määr. Muudatuse eesmärk on vähendada pikemas perspektiivis tööandjate halduskoormust andmete esitamisel.

Tööandjatel tuleb töötamise registris registreeritud töötajate kohta teha ametinimetuse ja töökoha asukoha kanne hiljemalt 30. juuniks 2019.

Andmed tööaja määra kohta kannab töötamise registrisse maksu- ja tolliamet viimase esitatud deklaratsiooni järgi.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.