Uudis

Maksuamet näeb peagi, kui palju sa Airbnb abil tegelikult teenid

Maksu- ja tolliameti ja Airbn läbirääkimised on jõudnud lõpule. FOTO: SANDER ILVEST / POSTIMEES

Maksu- ja tolliameti pressesindaja kinnitas Rahageeniusele, et MTA peadirektori asetäitja Rivo Reitmann ning Airbnb avalike poliitika juht Patrick Robinson tutvustavad kolmapäeval osapoolte vahel saavutatud kokkulepet.

Miks seda vaja on?

Enamik meist on kas kasutanud välismaal Airbnb kortereid, on ise oma pinda välja üürinud või tunneb kedagi, kes emba-kumba teinud.

Need, kes oma korteri Airbnb kaudu rendile annavad, teenivad selle pealt muidugi tulu. Kõik teenitav tulu aga kuulub riigis, vastavalt seadustega kehtestatud reeglitele, maksustamisele. Seni aga maksu- ja tolliametil info selle kohta, kui palju keegi Airbnbga teeninud on, puudus.

Uus kokkulepe võimaldabki riigil ja majutusteenuste keskkonnal vahetada infot, mille alusel maksu- ja tolliamet saab hakata koguma tulumaksu.

Täpne info antakse kolmapäeval

Detailid selle kohta, milliseid andmeid täpselt vahetama hakatakse ning mida see majutajale kaasa toob, avalikustatakse kolmapäeval. Amet kinnitas, et koostatud on ka juhised, kuidas oma korterit või maja välja rentivad inimesed, edaspidi käituma peavad.

Taanis juba olemas

Taani maksuametil on kokkulepe Airbnb-ga olemas selle aasta maikuust. Sealne majutaja, kes nõustub oma andmeid maksuametiga jagama, saab loa korterit välja üürida 70–100 päeva aastas. Samuti kehtib teavitajale osa teenitud tulu kohta maksuvabastus.

Sellest, kas ka Eestis hakkab kehtima sarnane loasüsteem või maksuvaba tulu piir, teavitab maksu- ja tolliamet kolmapäeval.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.