Uudis

Maksuameti juht paneb ameti maha ja läheb erasektorisse: oluline osa töiselt hingelähedasest on valmis saamas

Maksu- ja tolliameti juht Valdur Laid.Foto: Scanpix / Postimees / Mihkel Maripuu

Kolm aastat maksu- ja tolliametit tüürinud Valdur Laid paneb 15. septembrist ameti maha ja läheb tööle erasektorisse – kuhu täpselt, praegu ei avaldata.

Enne 2017. aastal maksuameti etteotsa tõusmist töötas Laid mitme rahvusvahelise suurettevõtte juhina. Ta on karjääri teinud Soomes sealses Telia grupi ettevõttes Sonera, mida ta kolm aastat ka juhtis.

Veel enne seda töötas Laid kunagise Elioni Ettevõtted AS- juhatuses, millest kaheksa aastat juhatuse esimehena, ning enne seda Eesti Pangas, sealhulgas neli aastat juhatuse liikmena.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Nüüd vihjas Laid, et maksuameti juhi eesotsast lahkumise oluline põhjus on see, et talle meeldivad selged ärilised eesmärgid.

“Ma lahkun ametist eelkõige kahel põhjusel – esiteks on oluline osa minu jaoks töiselt hingelähedasest MTA-s kas valmis saamas või selgelt liikumas õigel kursil. Ning teisalt tunnetan, et oskan paremini panustada ja juhina väärtust luua organisatsioonis, kus on selged ärilised eesmärgid,” rääkis ta.

Avalikult teatas maksuamet, et Laid läheb tööle erasektorisse; kuhu täpselt, seda ei avaldata.

Uue peadirektori nimetamiseks korraldatakse avalik konkurss, maksuameti teatel peaks see läbi viidama lähiajal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.