Uudis

Maksuameti uue juhi palk on korralik. Enne juhtis ta suurt kasiinoketti

Madis Jääger – pildil vasakul – on varem juhtinud Olympicu kasiinoketti.Foto: Scanpix / Postimees / Mihkel Maripuu

Rahandusminister Martin Helme nimetas viieks aastaks uueks maksu- ja tolliameti peadirektoriks Madis Jäägeri, kes varem on juhtinud Olympicu kasiinoketti.

Jääger valiti ametisse avaliku konkursiga ning tööd alustab ta 4. jaanuaril. “Alati on hea meel, kui ennast tõestanud ja võimekas tippjuht erasektorist astub riigi teenistusse,” ütles Helme kommentaariks.

Uue juhi sõnul on tal ametis kolm suurt eesmärki: tõsta Eesti inimeste arusaamist maksude tasumise vajalikkusest ja seeläbi suurendada igaühe valmisolekut makse maksta, hoida töötajate sihid selged ja motivatsioon kõrgel ning tagada, et digilahendused oleks tasemel.

Kes on Jääger ja kui palju ta palka saama hakkab?

Madis Jääger juhtis aastatel 2010-2018 Eesti üht edukamat börsiettevõtet, kasiinofirmat Olympic Entertainment Group. Teda peeti toona üheks Eesti mõjukamaks firmajuhiks.

Enne seda, aastatel 2001-2010 töötas Jääger audiitoribüroos PricewaterhouseCoopers,. Ta on ka vandeaudiitor ja Audiitorkogu liige.

Jääger on omandanud Estonian Business Schoolis rahvusvahelise ärijuhtimise bakalaureusekraadi ja majandusteaduste magistrikraadi Tartu Ülikoolis.

Erasektorist tulnud kogemustega inimese ja olulise ameti juhile kohaselt ei ole ka Jäägeri palk just väike: 6900 eurot, kinnitati Geeniusele rahandusministeeriumist.

Võrreldes erasektoris makstavate tasudega ei ole see summa siiski hiiglaslik. Tasu on napilt suurem peaministrist ja presidendist, kes teenivad 6662 eurot.

Tasu on suurem kui haridus- ja noorteametit juhtival Ulla Ilissonil, kelle 6900-eurone töötasu põhjustal suvel väikese skandaali. Ilisson tegutses enne Swedbanki juhatuses.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.