Uudis

Margus Linnamäe nõuab riigilt apteekide eest kahjutasu

Apteek.Foto: Shutterstock

Magnumi kontserni omanik Margus Linnamäe plaanib apteegireformi tõttu apteegid proviisoritele üle anda, aga riigile väidetava sundvõõrandamise eest kahjunõude esitada.

Koalitsioonierakonnad soovisid viis aastat tagasi vastu võetud apteegireformi detsembris tagasi pöörata, ent see ei õnnestunud. Praeguse seisuga jõustub reform 1. aprillil, siis peavad kõik apteegid kuuluma proviisoritele või uksed sulgema.

“Viis aastat tagasi võeti vastu seadus, mis näeb ette apteekide enamusosaluse kuulumise ainult proviisoritele. Vaatamata sellele ei ole riik suutnud üleminekuperioodi sisustada moel, mis tagaks õiglase kompensatsiooni tänastele apteegiomanikele,” rääkis Linnamäe pressiavalduses.

Eesti ajaloos on tema arvates tegemist pretsedenditu olukorraga, kus ettevõtjaid sunnitakse oma ettevõtetest loobuma. “Mitte kellelgi ei saa meie riigis enam olla garantiid omandi puutumatusele,” teatas Linnamäe.

Riiklikku ostuabi proviisoritele pole

Ravimiärimees märkis veel, et juba seaduse vastu võtmisel oli selge, et proviisorid ei suuda ilma riiklike garantiide ning abiprogrammideta apteeke tänaste omanike käest õiglase hinna eest omandada.

“Kujunenud situatsioonis, kus sadu apteeke ootab ees mass-sulgemine, puuduvad riigil analüüsid ja plaanid kriisi ära hoidmiseks. Kahetsusväärselt on riik tekitanud patsientidele olukorra, kus ravimite kättesaadavus ja apteegiteenus on vähem kui kahe kuu pärast katkemisohus,” teatas Linnamäe.

Olukorras, kus reformi jõustumiseni on jäänud vähem kui kaks kuud ning apteeke müüa pole võimalik, otsustas Linnamäe anda apteegid üle
ettevõttes praegu töötavatele proviisoritele. “Patsiendid ei pea
apteegireformi tõttu kannatama, kuid riik peab ettevõtjatele
kompenseerima apteekide õiglase hinna,” teatas ta.

“Olen oma ettevõtet ehitanud üle 25 aasta ja on selge, et sellel on oma
väärtus ja hind. Põhiseadus näeb sundvõõrandamise puhuks ette kohese
ja õiglase hüvitise. Riik peab tekitatud kahju ettevõtjatele kinni
maksma,” hindas Linnamäe olukorda.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.