Uudis

Martin Repinski 14 400 eurone hüvitis võib siiski maksumaksjale jääda

Martin Repinskile Jõhvi vallavanema kohalt lahkumise puhul määratud 14 400 eurone hüvitis osutus seadusevastaseks. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja / Scanpix

Eelmisel nädalal Riigikokku siirdumisega seoses ametist lahkuvale Jõhvi vallavanemale Martin Repinskile ebaseaduslikult nelja palga suuruse hüvitise määranud volikogu kaalub nüüd otsuse tühistamist.

“Me võtame seda asja väga tõsiselt. Tegeleme, kaalume, süveneme, vaatame,” ütles Jõhvi vallavolikogu esimees Eduard East vastates esmaspäeval Rahageeniuse küsimusele, kas volikogul on plaan ebaseaduslik hüvitis tühistada.

Millal otsus võiks sündida, ei osanud East kommenteerida, öeldes, et kindlasti ei saa tegutseda kiirustades.

Kui omavalitsus otsusele ei jõua, võib asjasse sekkuda justiitsministeerium.

Justiitsministeerium võib esitada protesti kohtule

Ministeeriumi vabakutsete talituse juhataja Gunnar Vaikmaa sõnul uurib ministeerium juhtumiga seonduvaid täpsemaid asjaolusid ning otsustab seejärel haldusjärelevalve algatamise vajaduse üle.

“Ministeeriumil on õigus teha kirjalik ettepanek tunnistada haldusakt kehtetuks, viia see õigusnormidega vastavusse või anda nõutav haldusakt välja juhul, kui akt või selle andmata jätmine on õigusvastane ja rikub avalikku huvi. Kui kohalik omavalitsus vastava ettepanekuga ei arvesta, on ministeeriumil õigus esitada protest halduskohtule,” teatas Vaikmaa.

Omavalitsus peab ise reageerima

Vaikmaa rõhutas, et omavalitsus peaks ise ilmsiks tulnud vigadele kiirelt reageerima.

“Ka kohaliku omavalitsuse volikogu liikmetel on poliitiline vastutus volikogu otsuste õiguspärasuse eest. Haldusakti on võimalik vaidlustada haldusorgani siseselt ning äärmisel juhul on volikogu liikmetel õigus algatada umbusaldus,“ ütles ta.

Reedel ütles Martin Repinski Geeniusele, et oli volikogu poolt määratud hüvitisest üllatunud ning kaalub annetada see osaliselt heategevuseks.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.