Massaažist lisapuhkuseni: milliseid hüvesid pakuvad tuntud Eesti firmad oma töötajatele?

LHV pangasaal. Foto: Scanpix

Tänasel tööturul on hea töötaja hoidmine üks olulisemaid konkurentsieeliseid. Sellepärast pakuvad tööandjad igasuguseid põnevaid lisahüvesid, mis aitavad hoida väärtuslikku tööjõudu enda ettevõttes.

Küsisime mõnelt Eesti firmalt, mida nemad oma töötajatele pakuvad.

Tervis on teemas

Kindlasti on läbivaks hüveks spordisoodustused, mis on muutunud sama tüüpiliseks kui firma suvepäevad või muud ühisüritused. Siiski on töötajate füüsiline heaolu produktiivse töö alus ja sport annab tervise.

Tavaliselt tähendavad spordisoodustused võimalust saada mõne jõusaali liikmeks väiksema kuutasuga või lausa tasuta. Näiteks Swedbank hüvitab kindla summa ulatuses kulud sportimisele, lisaks hüvitavad nad ka spordivõistlustel osalemise tasud. Oma töötajate tervisealase teadlikkuse tõstmiseks korraldatakse kaks korda aastas tervisenädalaid.

Ka Telias toimuvad sündmustetihedad tervisenädalad, kus töötajatel on võimalik valida endale sobivaim tegevus, mida saab siis personaalselt või koos kolleegidega sisustada.

Samuti saavad kõik Telia töötajad astuda Telia spordiklubi liikmeks, mis võimaldab tavapärasest soodsamalt osaleda erinevatel treeningutel, külastada tervise- ja spordikeskusi, osaleda spordivõistlustel. “Populaarne on ka soodne massaaživõimalus töö juures ja töö ajal,” sõnas Telia meediasuhete juht Raigo Neudorf.

Füüsilise tervise hoidmise hüvedest veidi üllatuslikumalt pakuvad mitmed tööandjad ka vaimset tervist toetavaid hüvesid. Nii Swedbank, LHV kui ka tehnoloogiafirma Nortal pakuvad oma töötajatele tasuta psühholoogilist nõustamist, kui töötaja seda ise vajalikuks peab. LHV-l on olemas lausa väline koostööpartner – erameditsiinikeskus Confido -, mida ettevõtte töötajad saavad tasuta külastada.

Fookuses on nii töötaja professionaalne kui ka isiklik areng

Koos vaimse tervise hoidmisega panevad firmad rohkem rõhku ka töötaja arengule. Näiteks Nortal võimaldab igale töötajale ühe tööpäeva kuus enese arendamiseks. “Olgu see siis raamatu lugemiseks, mõne uue tehnoloogia õppimiseks või koolituseks – valik on töötaja teha. Seega pakume kokku 12 tööpäeva aastas, kus ei keskenduta põhitööle, vaid enda arendamisele,” rõhutab Nortali personalijuht Kadi Tamkõrv.

Tamkõrve sõnul väärtustavad nende töötajad terviseteemadest enim võimalust kontoris massaažis ja füsioteraapias käia ning keset päeva natukeseks aeg maha võtta, et kogunenud lihaspingeid leevendada. “Väärtustame nii vaimse kui ka füüsilise tervise hoidmist ja probleemide ennetamist, sest terve inimene on õnnelik ja rahulolev nii isiklikus kui ka tööelus,” lisas ta.

Ka palmide all on võimalik töötada

Et pakkuda töötajatele vaheldust, keskkonnavahetust ning tugevdada meeskonnavahelisi sidemeid, pakub LHV võimalust teha tööd ettevõtte talvekontoris. Sellist võimalust pakutakse sügisel-talvel, kui meil Eestis on ilmad nutused ning oleks mõnus minna tööd tegema hoopis soojemasse kliimasse.

LHV pressiesindaja Priit Rumi sõnul on ka hetkel paarkümmend firma töötajat Küprosel Paphoses tööd tegemas. Samuti saavad LHV töötajad alates teisest tööaastast kasutada nädala jagu talvepuhkust, mis on lisaks tavapärasele 28 puhkusepäevale.

Swedbankis hüvitatakse töötajale, kes on haige, haiguspäevade tasu saja protsendi ulatuses alates teisest haiguse päevast. „See julgustab töötajaid haigestumise korral jääma koju ennast terveks ravima. Pikemaajaliselt haiguse tõttu raskustesse sattunud töötajatele on meil samuti eraldi toetusplaan välja töötatud,“ lausus Swedbanki personalijuht Ülle Matt.

Ka Telia töötajad saavad võtta aastas kuni viis erakorralist tasustatud vaba päeva, mis aitavad katta näiteks haiguse esimesi päevi.

Swedbankis käivitub oktoobris ka tööandjapension, kus töötaja ja tööandja panustavad mõlemad võrdses osas töötaja pensionifondi. Samuti pakutakse pangas haridus- ja õppetoetusi ning stipendiume.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.