Uudis

Maxima juht: Lidli tulek Eestisse ei muuda hindu odavamaks

Maxima Eesti juht Edvinas Volkas.Foto: Scanpix

Maxima Eesti tegevjuht Edvinas Volkas leiab, et Saksa odavpoeketi Lidli tulek siinsele turule ei vii Eestis jaeturult kedagi välja ega alanda oluliselt hinnataset.

Volkas rääkis, et Maxima on Eestis Coopi järel jaekettidest teisel kohal. “Meie kasvame ja Coop kasvab ka. Tahame hoida teist kohta, aga meil pole ambitsiooni esimeseks saada. Tahame küll kasvada, kuid uute poeformaatide kaudu, näiteks ekspress-poodide ja olemasolevate kaupluste laiendamisega,” ütles ta.

Maxima Eesti tegevjuht ütles ühtlasi, et tal on hea meel, et Lidl Eestisse tuleb. “Nad toovad konkurentsi, mistõttu peavad kõik pingutama ja kokkuvõttes tarbija võidab. Ma ei usu, et keegi kaob, kui nemad tulevad. Keegi ei sulge uksi, sest siin on kõigil oma kontseptsioon ja Lidli kontseptsioon on teistsugune,” selgitas Volkas.

“Nad võtavad Eestis oma osa, aga nende kontseptsioon on täiesti teistsugune. Neil on oma kaubamärgid ning nad ei müü eriti kohalikku kaupa. Ehk jah, nad võtavad oma osa, aga ma arvan, et lokaalsus on eestlastele väga oluline, seda Lidl ei paku ja seega ei kuku keegi olemasolevatest välja,” lisas ta.

Volkas rääkis ka, et praegu on väga raske leida uusi töötajaid. “Me investeerime töötajatesse ja koolitame neid eesti keelt rääkima. Me usume, et teenindustöötajad peaksid oskama kahte keelt: eesti ja vene keelt. Meie ülesanne on mõlemat keelt õpetada,” lisas Maxima Eesti tegevjuht.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.