Uudis

Maxima laiendab iseteeninduskassasid ja kaalub kauplustesse ostupultide toomist

Maxima XX pood.Valgamaalane/Scanpix

Hetkel on iseteenindussüsteemidega seis selline, et Prisma ja Maxima kasutavad iseteeninduskassasid, Selver ainult ostupulte (teisisõnu skännereid) ja Rimi ning Coop kahte süsteemi paralleelselt.

Maxima Eesti turundusdirektor Janne Laik ütles Geeniusele, et poekett kaalub samuti skännerite turuletoomist Eestis. “Praegu juba katsetame Leedus selle süsteemi töökindlust,” ütles ta.

“Eestis kasutatakse kauplustes valdavalt kas iseteeninduskassasid või skännerilahendust, kuid meie hinnangul võiks kliendimugavuse vaatest tulevikus ühe ja sama kaupluse puhul olla saadaval mõlema lahenduse kombinatsioon,” sõnas Laik.

Mis puudutab tavalisi iseteeninduskassasid, siis on Maxima plaan nendega 2020. aasta esimeseks pooleks katta kogu kauplusekett. Hetkel on Eestis vaid üheksa Maxima kauplust, kus pole iseteeninduskassasid.

“Ja seda lähtudes filosoofiast, et ka väiksemates kodulähedastes kauplustes peaks kliendid saama oste sooritada iseteeninduskassades. Illustreerides statistikaga iseteeninduse keskmist kasutuse sagedust, siis täna kasutab ostu eest tasumisel iseteeninduskassat 60% Maxima klientidest,” ütles Laik.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.