Uudis

Mida peavad Eesti inimesed kõige suuremaks probleemiks riigis?

HinnadFoto: Pixabay

Täna tutvustati Euroopa Komisjoni Eurobaromeetri uuringul põhinevat raportit, milles tuli välja, et Eesti inimesed peavad suurimaks probleemiks hinnatõusu.

Eesti riigi kõige olulisema probleemina nimetas hinnatõusu 34 protsenti vastajatest, järgmisel kohal olid võrdselt 27 protsendiga tervishoid ja pensionid.

Kui kogu Euroopa Liidus on teisel kohal keskkond ja kliima, siis Eestis on mure keskkonna pärast aga alles kuuendal kohal, teatas Euroopa Komisjon.

Kantar Emori uuringuekspert Aivar Voogi sõnul on samas märkimisväärne, et Eesti keskkonna- ja kliimaprobleemid on üheksa protsendipunkti võrra olulisemad kui aasta tagasi.

Enim usaldatakse politseid

Institutsioonidest usaldavad Eesti elanikud kõige rohkem politseid – nii märkis oma vastustes koguni 82 protsenti. Järneb õigussüsteem 63 protsendiga ning kohalikud omavalitsused 56 protsendiga.

Üle poole vastanutest usaldab ka Euroopa Liitu – nii vastas 54 protsenti inimestest. Samas usaldab Eesti riigi valitsust 43 protsenti.

Kõige vähem usaldatakse institutsioonidest erakondi – vaid 13 protsenti.

Euroopa Komisjon märgib veel, et Eesti elanike positiivne suhtumine Euroopa Liitu on jätkuvalt tõusuteel ning jõudnud viimase viie aasta kõrgeimale tasemele.

Nimelt suhtub Euroopa Liitu hästi 49 protsenti, neutraalselt 41 protsenti ja halvasti 9 protsenti küsitletutest. Eesti elanike toetus Euroopa Liidule kasvab ning on üle Euroopa Liidu keskmise.

Mis on suurimad keskkonnaprobleemid?

Lisaks institutsioonide usaldusväärsusele uuriti ka Eesti inimeste suhtumist keskkonnaprobleemidesse.

Sarnaselt teiste Euroopa Liidu kodanikega peavad ka Eesti inimesed esmatähtsaks plastijäätmete vähendamist – 57 protsenti – ning taastuvenergeetika arendamist – 50 protsenti.

Tugevalt pooldatakse ka rangemaid kliima-, keskkonna- ja töötajate kaitse nõudeid kolmandate riikidega sõlmitavates kaubanduskokkulepetes.

Uuringu korraldas Euroopa Komisjoni tellimusel rahvusvaheline uuringufirma Kantar Emor 2019. aasta sügisel. Uuring toimus 14. novembrist kuni 29. novembrini, kokku 34 riigis.

Eestis viidi küsitlus läbi 14. novembrist 26. novembrini. Kokku küsitleti 1001 Eestis elavat Euroopa Liidu kodanikku.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.