Uudis

Mida tähendab, kui tuludeklaratsioon on kontrollis ja kui kaua see aega võtab?

Kontroll võib aega võtta.Shutterstock

Nii mõnigi tulude deklareerija on ilmselt avastanud, et maksuametile deklaratsiooni esitamise järel tuleb teade, et deklaratsioon on kontrolli saadetud.

Enamasti tähendab see, et midagi vajab täpsustamist. “Kui selgub, et on tarvis esitada lisadokumente või vastata küsimustele, siis võetakse MTA poolt ühendust,” ütles maksu- ja tolliameti avalike teenuste valdkonna juht Sander Aasna Geeniusele.

Kontrolli sattumine tähendab samas muidugi, et enammakstud tulumaksu tagasi saamine viibib. Aasna nentis, et esitatud on juba 500 000 tuludeklaratsiooni, neist ligi 200 000 esimest päevadel, nii et kuna ka MTA jõudlusel on piirid, siis võtavadki nii kontroll kui tagastus aega.

“Kontrollide ja tagastamise kiirus ei sõltu otseselt deklaratsioonide esitamise järjekorrast, seepärast palume inimestelt kannatlikkust,” ütles ta.

Maksuamet mõistab, et inimestel on soov tulumaksutagastus võimalikult kiiresti kätte saada, kuid tegelikult on tagastuste tähtaeg alles 1. oktoober, märkis Aasna.

“Loomulikult – kui deklaratsioon on korras – ei tule nii kaua oodata. Kuid see, et aega läheb mõned nädalad, on igati tavapärane nii tänavu kui ka varasematel aastatel,” rääkis ta.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.