Uudis

Mida teha, kui pead tulumaksu juurde maksma, aga raha lihtsalt ei ole?

Enammakstud tulumaksu hakatakse tagastama tuludeklaratsiooni internetis täitnud inimestele alates 26. veebruarist.Foto: Postimees/Scanpix

Alates reedest tuludeklaratsiooni tehes võib selguda, et sa ei saa mitte raha tagasi – nagu enamik inimesi harjunud on -, vaid pead hoopis juurde maksma. Esiteks pane tähele, et täiendavate maksete tähtaeg on 1. juuli.

Kui aga ka selleks ajaks raha võtta ei ole, lubab maksuamet tagasimakse ajatada, st maksta puuduolev summa osade kaupa.

Maksimaalne periood on kaks aastat

Selleks, et oma makse ajatada, tuleb e-maksuametisse sisse logida ning kasutada esilehel otseviidet „Soovin tasumisgraafikut“ või valida menüüribalt „Nõuded ja kohustused“ ja sealt alt „Ajatamine“.

Ajatamist saab taotleda 2 kuni 24 kuuks, minimaalne summa on 50 eurot. Kui võlasumma jääb alla 20 000 euro, soovitav periood ei ole üle 12 kuu ja taotlejal pole muid maksuameti ees muid võlgnevusi ega vaidlusi, tehakse ajatamise otsus automaatselt.

Tegu pole tasuta laenuga

Maksuamet ei osuta teenust tasuta, vaid võla eest tuleb maksta intressi 0,06% päevas (s.o 21,9% aastas). Näiteks LHV panga kodulehel olev kalkulaator pakub 5000-eurose aastase laenu puhul intressiks 10%. Ajatamisel võib taotleda graafikus sisalduvalt võlalt arvestatava intressi vähendamist 50% võrra edasiulatuvalt alates graafiku kinnitamise hetkest.

Lisainfo maksu- ja tolliameti kodulehel

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.