Uudis

Miks kuulsa telekoka restoraniäri just kokku kukkus?

Foto: Scanpix / PA Wire / PA Images

Inglismaal on pankroti äärele sattunud kuulsa telekoka Jamie Oliveri mitukümmend restorani, sest kriitikute sõnul pole Oliver suutnud ajaga kaasas käia.

Löögi all on restoranikett Jamie’s Italian, samuti restoranid Barbecoa ja Fifteen, kokku 25 restorani. Kui need tegevuse lõpetab, jääb tööta 1300 inimest. Firma juhtimise on üle võtnud konsultatsioonifirma KPMG.

Oliveri restoranid on olnud raskustes juba mitu aastat, kusjuures 2017. aasta detsembris pani ta nendesse juurde 13 miljonit naela oma isiklikku raha, et äri pankrotist päästa.

BBC vahendab toiduäri eksperdi, advokaadibüroo Gordonsi partneri Simon Mydlowski kommentaari, mille kohaselt pole Oliver suutnud piisavalt ajaga kaasas käia ning muutuvaid trende tabada.

“Selles sektoris edukas olemiseks on vaja kogu aeg areneda, alates menüüdest ja joogivalikust kuni selleni, kuidas klientidega tegeleda,” rääkis Mydlowski.

Tema sõnul on rendipindade hinnad pidevalt tõusnud, samuti on üles läinud toiduhinnad ning suurenenud konkurents. Eksperdi sõnul on sellises keskkonnas vaja restoranidel pidevalt teistest eristuda.

“Väiksemad brändid, millel on rohkem vabadust ja paindlikkust hoida asju värskena on praegu need, kellel hästi läheb,” ütles Mydlowski.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.