Uudis

Miks saatis linn välja lasteaiaarved, kuigi lubas aprilli lõpuni maksuvabastust?

Lasteaed.Foto: Shutterstock

Märtsi alguses teatas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, et linn vabastab lapsevanemad aprilli lõpuni kohatasu maksmisest sõltumata sellest, kas lapsed käivad lasteaias või ei. Lapsevanemad mõistagi rõõmustasid.

„Kohatasust vabastatakse kõik, kelle lapsed käivad munitsipaallasteaias ja seda olenemata sellest, kas laps reaalselt lasteaias käib või mitte,“ ütles linnapea.

Seetõttu olid paljud lapsevanemad jahmunud, kui aprilli alguses potsatas ikkagi postkasti lasteaiaarve. „See oli tavalisest arvest küll umbes poole võrra väiksem, aga ma olin siiski arvestanud, et seda arvet ei tule,“ ütles üks hämmeldunud lapsevanem.

Geenius nõutas linnavalitsusest selgust ja tuleb välja, et rõõmutuhinas lapsevanemad olid märtsis kahe silma vahele jätnud olulise nüansi. Vabastus kohatasu maksmisest ei jõustunud mitte 1. märtsist, vaid alles 11. märtsist. Seega tuleb perioodi 1.-11. märts eest kohatasu siiski maksta, seletas Tallinna haridusameti juhataja Andres Pajula. 

Tallinna munitsipaallasteaedades on kohatasu 71,25 eurot kuus. Pajula märkis, et sama suure soodustuse saavad ka eralasteaias või lastehoius käivate laste vanemad. Maksuvabastus kehtib 30. aprillini.

Tallinna lasteaiad jäävad avatuks seni, kuni valitsus ei otsusta teisiti, ent kui vähegi võimalik, soovitatakse lapsed jätta koju. Samas on linn valmis avama öölasteaiad, et hõlbustada eesliinitöötajate elu.

Kogu kohatasu puudutav info on kirjas Tallinna kodulehel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.