Uudis

Millal kaob automaattanklas või hotellis tehtud broneering sinu pangakaardilt?

Kütusemüüjad tõstsid hindu.Foto: Scanpix

Automaattanklas paneb tankla kõigepealt kaardilt endale meelepärase summa kinni ning alles siis saab tankima hakata. Kui palju peab kaardil raha olema, et üldse tanklasse asja oleks? Kui kauaks jääb raha kaardil broneerituks ning mida teha, kui kütuse eest on ära makstud, kuid broneering ei taha ka kuhugi kaduda?

Sel teemal andsid nõu Neste ja SEB. Neste kinnitusel broneeritakse kaardilt võimalusel 150 eurot, sest see summa tagab sõiduautole täispaagi. Selleks, et tankimist alustada, peab pangakontol olema aga vähemalt 3 eurot, siis broneerib ettevõtte selle ning tankida saab täpselt olemasoleva raha eest.

See tähendab, et kui kaardil on tõesti vaid 3 eurot, saab võtta ainult paar liitrit kütust ning siis lõpetab tankur töö.

Viipemaksega saab ka kütuse eest korraga tasuda vaid 25 eurot.

Kui kauaks broneering kaardile jääb?

Sama moodi broneeritakse teinekord raha ka hotellis, juhuks kui kliendil peaks tekkima tahtmine midagi minibaarist rüübata. Hotelli eelbroneeringu puhul peab kontol või kaardil olemas olema summa, mis ulatuses kaardivaldajaga eelbroneering kokku lepiti.

Tanklate puhul peaks broneering vabanema kohe pärast tankimise lõpetamist, hotellides võib sellega veidi kauem minna.

“Lõplik tehing arvestatakse kaardilt maha nagu tavapärane kaarditehing, tavalistelt paari tööpäeva jooksul,” selgitas SEB riskijuht Annika Kipso.

Mida teha, kui broneering ei taha kaduda?

Juhul, kui broneering ei vabane 2-3 tööpäeva jooksul (nii kaua võib see aega võtta välismaa pankade puhul), tuleb pöörduda kaardi väljastanud panga poole ning broneeringu vabastamist taotleda.

Sel juhul küsib pank kütusemüüjalt või hotellilt broneeringu vabastamiseks vajalikud dokumendid ning kogu asi saab kliendi jaoks aetud väiksema energiakuluga.

Kui klient pöördub taolise probleemiga kütusemüüja klienditeeninduse poole, siis ettevõtte klienditeenindus saadab ostu kinnitavad dokumendid koos broneeringu vabastamise palvega kliendi e-postile ning inimene peab need siis ise oma panka edastama.

Oluline on aga kogu asja juures silmas pidada, et raha ei ole isegi broneeringu korral kaardilt kadunud!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.