Uudis

Millal saab tänavu tuludeklaratsioone esitada ja mis kuupäevast hakkab maksuamet raha tagastama?

Peagi algab tulumaksu tagastamine.Foto: Shutterstock

Veebruar on lähenemas ja seoses sellega ka eestimaalaste jaoks oluline tulude deklareerimise periood. Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Kaia-Liisa Tabri kinnitab, et tulusid saab ka sel aastal deklareerida alates 15. veebruarist.

Alates sellest aastast muutub ka tuludeklaratsioonide esitamise lõpptähtaeg. Nüüd saab tulusid deklareerida kuu aega kauem ehk kuni 30. aprillini. Varem oli tähtaeg märtsi lõpp.

Paljudel inimestel on ka rõõm enammakstud tulumaksu riigi käest tagasi saada. Millal see võiks juhtuda?

Kui oled esitanud tuludeklaratsiooni e-MTAs ja deklareeritud andmed ei vaja täiendavat kontrolli, siis tagastab MTA enammakstud tulumaksu alates 26. veebruarist 2020.

MTA kirjelduse järgi makstakse inimestele raha tagasi selle alusel, millises järjestuses süsteem kontrolli lõpetab. “Korraga edastame mitukümmend tuhat maksekorraldust, mis grupeeritakse pankade kaupa. Täpne ülekande aeg teie kontole sõltub ka panga toimingutest. Seetõttu võivad samal päeval deklaratsiooni esitanud inimesed raha erineval ajal tagasi saada ja võib juhtuda, et hilisemal kuupäeval esitatud deklaratsiooni alusel tuleb tagastus varem,” seisab MTA koduleheküljel.

Paberil tuludeklaratsiooni esitanutele tagastatakse enammakstud tulumaksu alates 19. märtsist.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.