Uudis

Millal saavad tartlased toidukaupa koju tellida? Tartusse lubab e-toidupoodi nüüd kolm jaeketti

E-toidupoed jõuavad varsti ka Tartusse.Postimees/Scanpix

Viimastel aastatel on toidukaupluste e-poed kõvasti laienenud ja toitu saab koju tellida lisaks Tallinnale ka muudes Eesti piirkondades. Näiteks Harjumaal, Pärnus, Raplas ja ka Läänemaal.

Eesti suuruselt teine linn on aga pidanud siiani toidukaupluse e-poodidest suu puhtaks pühkima. Tartus tegutseb jaekettide e-poodidest vaid üks: Prisma veebikauplus ja sedagi “telli ja tule järele” põhimõttel. See tähendab, et toidukaupa koju tellida ei saa, vaid pead sellele ise järele minema. Teenuse käivitamisel märkis jaekett, et otsitakse toidu kojuveoks Tartusse partnerettevõtet.

Täna kinnitab Prisma Peremarketi ePrisma juht Helga Kumel, et sobilik koostööpartner kojuveoks on leitud. “Meie Tartusse kojuveo teenuse laiendamise osas enam takistusi ei näe ja töö käib, et lähiajal teenus avada,” ütles ta. “Loodame, et peale tehniliste küsimuste lahendamist saame klientide poolt kauaoodatud võimalust pakkuma hakata.”

Ka teised jaeketid silmavad Tartu piirkonda ja lubavad, et ülikoolilinna jõuab kord ka nende teenus. “Tartu on e-poe vaates üks perspektiivikamaid piirkondi, kuhu Coopi e-pood ühel hetkel kindlasti ka jõuab,” ütles Coopi kommunikatsioonijuht Martin Miido. “Meil on hetkel käsil Coopi e-poe teeninduspiirkonna laiendamise eesmärgil arendustööd ning uued piirkonnad saame välja öelda kohe, kui kõik ettevalmistused on lõpule viidud.”

Sama juttu räägib ka Selver, kel on e-poodidest praegu kõige suurem piirkonnapõhine haare. Selveri turundusosakonna veebijuhi Jürg Sameli sõnul on neil Tartu piirkonda jõudmine kindlasti plaanis, aga praegu ei saa mingeid konkreetseid tähtaegu välja käia.

Maxima toidu kojuvedaja Barbora tegevjuht Deniss Osmann ütles seevastu, et hetkel on laienemise asemel Barbora kõige olulisem ülesanne tugevadada e-teenust Tallinnas. “Tahame lihvida protsessid selliseks, et me täidaksime alati oma lubaduse, et toome kaupa koju ühe tunni jooksul tellimisest,” ütles ta.

Osmanni sõnul on Barbora seisukohal, et teistesse piirkondadesse laienemine oleks mõttekas vaid lõpuni viimistletud teenusega, et siis kohe pakkuda uues piirkonnas olevatele klientidele parimat kasutajakogemust.

Miks nii kaua läheb?

E-poodide laienemine on tekitanud küsimuse, et miks Tartu mugavusteenusest ilma on jäänud. Laienetakse Raplasse, Pärnusse, Läänemaale, kuid siiani on Tartu ilma jäänud.

Miks see nii on? Samel rääkis, et uude piirkonda laienemise teeb keerukaks ennekõike tänase teenindusalaga samade tingimuste hoidmine, teenuse kvaliteedis järeleandmisi tegemata.

Miido selgitab, et e-toidupoe käivitamine on mahukas ja logistiliselt keeruline projekt, kuna tavapärase kullerteenuse asemel tuleb toidukauba hoiustamisel, komplekteerimisel ning tarnimisel arvestada ka erinevate temperatuurinõuetega.

“Efektiivsus on e-toidupoe arendamisel üks olulisemaid märksõnu ning see on ka põhjus, miks e-poed ei torma teeninduspiirkondi ülepeakaela laiendama,” sõnas ta.

Märksõnad: , , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.