Uudis

Millised eestlaste seas tuntud lennufirmad koorivad klientide pealt kõige suuremaid lisatasusid?

Ryanair hakkas juba juulis taas lendama.Pixabay

Odavlennufirmadega lendamine pole tänapäeval enam eriti odav, kuna pärast pileti ostu pead kõiksugu lõbude nagu istekoha valiku ja koti kaasa võtmise eest veel eraldi maksma. Kui kõik lisatasud kokku arvutad, siis kerkib pilethind päris korralikult.

Ameerika tarbijauuringute firma IdeaWorks on läbi viinud uuringu, kust selgub, mis firmadele selline strateegia kõige enam tulu toob.

Esinelikust leiab Ameerika lennufirmad, kel on lisatasud enamasti püsikliendiprogammide näol. Edasi tulevad juba ka Eestis tegutsevad lennufirmad nagu Ryanair, easyJet ja Lufthansa, kes kasutavad väiksemate, kuid kokku arvutades päris kopsakate lisatasude äritaktikat.

Ryanair on lisatasude näol teeninud klientide pealt 2018. aastal ulmelise 2,8 miljardit eurot, Lufthansa 2,6 miljardit. easyJeti käive on lisatasude pealt suurenenud 1,5 miljardi euro võrra.

Lisatasud moodustavad lennufirmade kogukäibest juba märkimisväärse osa. Näiteks Wizz Airil on see 41%, Ryanairil 31%. Uuringu autorid märgivad, et see number aasta-aastalt aina suureneb.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.