Poeketid vastavad: mis juhtub, kui jääd iseteeninduskassas valesti kaalumisega vahele?

Iseteeninduskassas.Järva Teataja/Scanpix

Vahel juhtub äpardus ja kaalud kogemata kobartomati tavalise tomatina või teed iseteeninduskassas enda märkamata mõne muu eksimuse. Kuid on ka inimesi, kes seda kuritarvitavad ja kaaluvadki meelega kallemaid tooteid odavamate pähe.

Küsisime poekettidelt üle, mis tehakse inimestega, kes kas siis kogemata või meelega toodet valesti kaalunud on.

Selveri kommunikatsioonijuhi Rivo Veski sõnul on üldjuhul veast välja loetav, kas tegu oli hooletuse või pahatahtlikkusega. “Esimesel juhul selgitatakse kliendile valesti tehtu uuesti üle, teisel juhul sõltub petmise ulatusest,” ütles ta. Politsei kaasamine on Veski sõnul samuti võimalik, aga tõsiste juhtumite korral.

“Ilmselge teenuse kuritarvitamise korral võib see tähendada kliendile SelveEkspressi teenuse peatamist,” lisas Veski.

Coopi kommunikatsioonijuht Martin Miido rääkis, et eksimuste arv iseteeninduskassas kaalumisega aina väheneb, kuna kliendid on ajapikku õppinud kassasid paremini kasutama. “Eksimuse korral on klienditeenindaja eesmärk loomulikult esmalt klienti juhendada õigesti toimima ning kui mõni eksimus on jäänud ostu sooritamise ajal märkamata, oleme vea avastamisel kliendiga ühendust võtnud ka tagantjärgi,” märkis Miido.

“Puht inimliku eksimuse korral palume kliendil vea parandada ning tahtliku vea korral on juba kaupluse turvatöötajal või juhatajal õigus otsustada edasise lahenduskäigu üle,” ütles Miido. “Seni ei ole pidanud me politsei poole pöörduma.”

Rimi pressiesindaja Katrin Bats ütles, et kui eksimus tuleb kohe ostuprotsessis välja ja klient selle kohapeal ära lahendab, siis saab nii mõnigi olukord kohapeal lahenduse ehk politsei sekkumist isegi ei kaaluta.

“Kui aga tuvastame tagantjärgi, et kliendi eksimused on pikemat aega korduvad ning klient on ilmselgelt pahatahtlikult üritanud kallimaid tooteid odavama toote kaaluga osta, siis pole politsei sekkumisest pääsu,” sõnas Bats.

Bats märkis lisaks, et tavaliselt tulevad eksimused ette tootesortide valikul – näiteks ei mäleta klient enam seda, mis sorti õuna või pirni ta valis. Kui aga kaalutakse pähklid näiteks banaanidega, siis on tegemist tavaliselt juba eos pahatahtlikult tehtud veaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.