Uudis

Mis on kingituse juures kõige tähtsam?

Head meelt valmistavad inimestele erinevad asjad.Foto: Pexels

Mõne inimese jaoks on kingituste tegemine lihtne ja nende tegemine nauditav tegevus. Teisalt on palju inimesi, keda kinkide tegemine ajab ärevaks või lausa ei meeldi kogu see virvarr, mis kingituste tegemise ümber käib. Miks üldse kinke tehakse ja mille järgi peaks kingi valima?

Kinkide tegemise traditsioon tuleb eeldatavasti ammustest aegadest, kui jumalatele või hingedele viidi ohvriande õnne tagamiseks ja tänu avaldamiseks. Tänapäeval näitab kink peamiselt mingit viisi hoolimist. Kinke tehakse kas omast soovist või tähtpäevadeks ja pühadeks.

Kingi tähtsuse ja tegemise olulisuse määrab isiksusetüüp. On inimesi kellele meeldib kingitusi teha, sest nad armastavad anda ja teisi enda tegemistega rõõmsaks teha. Need, kes kingitusi teevad ja armastavad neid saada, tunnevad ennast läbi kinkide tähtsana. See on nende viis kuidas kogeda lähedust ja armastust.

Teine hulk on inimesi, kes peavad oluliseks hoopis muid asju elus ning ei taha oma väärtuslikku aega või raha sel viisil kulutada. Kahjuks ei soosi ajad mõistmist, et inimtüüpe on erinevaid ning kui on aeg kinke teha, siis oodatakse kõigi osalemist ilma virisemata.

Kõige lihtsamini näeb ära inimtüüpe jõulude ajal, kus kinkide tegemine on ülemaailmne traditsioon. Perekonnas leidub kindlasti neid, kes on juba pool aastat ette mõelnud, milline kink kellelegi meeldiks. Teine osa pereliikmetest tunneb lisakoormust, sest neid kaasatakse sunniviisiliselt kuhugi, mille olulisusest nad aru ei saa. Kõik need tunded on normaalsed, sest inimesed ei ole ühesuguste vajadustega.

Kingitust ei pea poest ostma

Peamine reegel kingi tegemisel on, et kink peaks teist inimest rõõmustama või tema elu kuidagi päriselt täiustama. Seega ära tee kinke, sealhulgas ka praktilisi kingitusi, kui pole kindel, kas inimene selle üle päriselt rõõmu tunneks.

Niimoodi mõtlemine aitab vähendada mõttetut tarbimist. Võibolla oleks mõistlik küsida, mida keegi soovib ja kui nad ei oska vastata või tunnevad, et ei vaja kinke, siis veetke lihtsalt koos aega. Asjad on lõpuks ainult asjad.

Võib juhtuda, et satute olukorda, kus ei tea kingi saajat ning ilma kingita minna justkui ei saa. Sel juhul lähtuge peamiselt oma rahakotist ning uskumustest. Kunagi ei peaks häbenema, kui kingitegu ei tundu mõistlik tegevus või sissetulekud ei võimalda lisa väljaminekuid. Ka kingituste saamine ei peaks kohustama vastama samaga.

Lähedastele suurima rõõmu valmistamine võib tulla täitsa ilma raha kulutamata. Parim ja hindamatu kink, mida üksteisele kinkida saab, on meie aeg. Aeg on üks vähestest ressurssidest, mida mitte mingi valemiga kunagi tagasi ei saa ja juurde ei tekita. Inimeste peale mõtlemine ja nendega arvestamine, sellisena nagu nad on, nõuab tundmaõppimise aega, mis on hindamatu väärtusega.

Seega kinkide tegemise puhul on oluline teada, miks seda kingitegu vaja on ja kellele see kink läheb. Peamine on mõelda arvestavalt kõigi soovidega ning austada erinevaid vaateid ning uskumusi kingituste tegemisest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.